Król nastanie w ZSO

Mirosław Król, były starosta świdnicki, a ostatnio szef Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Świdniku, będzie nowym dyrektorem ZSO nr 1 w Świdniku i wchodzących w jego skład SP nr 4 i II LO. Król pokonał w konkursie wieloletniego nauczyciela tej placówki.


W połowie marca Urząd Miasta Świdnik ogłosił konkursy na dyrektorów dwóch miejskich placówek oświatowych. Postępowanie było konieczne w związku z kończącą się kadencją Beaty Kowalczyk, szefowej Przedszkola nr 4 oraz nabyciem praw emerytalnych przez Ryszarda Borowca, dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1.

W przypadku Przedszkola nr 4 ogłoszony właśnie wynik konkursu nie był dla nikogo niespodzianką. Wygrała go B. Kowalczyk, ceniona za dotychczasową pracę szefowa placówki, która była jedynym kandydatem.

Inaczej jest z rozstrzygnięciem w przypadku nowego szefa ZSO nr 1 i wchodzących w jego skład SP nr 4, II LO i wygaszanego Gimnazjum nr 2. Tu do konkursu stanęło dwóch kandydatów – jeden z nauczycieli tej placówki oraz Mirosław Król, były starostwa powiatu świdnickiego (2002-2014), który po porażce PiS w ostatnich wyborach do rady powiatu i utracie funkcji starosty musiał zadowolić się mandatem szeregowego radnego powiatu i obsadzanym przez burmistrza stanowiskiem szefa Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Świdniku. Świdnicka opozycja rozstrzygnięcie konkursu na dyrektora ZSO nr 1 nazywa przejawem kolesiostwa, wytykając, że nowy dyrektor nie ma doświadczenia w pracy w szkole. (w)