Królewskie Opowieści

Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz z Lublina oraz teatr 3Gramy Kultury (Stary Sącz) zapraszają dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami na zjawiskową baśń muzyczną do auli Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, 1 czerwca.


Ten spektakl to pełna magii opowieść o sile miłości, akceptacji i wierze we własne możliwości. Ma zabawny tekst, atrakcyjny dla wszystkich widzów – fabuła spodoba się również dojrzałej publiczności. Sztuka jest przeplatana pięknymi piosenkami, o których dzieci – zwłaszcza te młodsze, długo nie zapomną.

Zaczyna się jak zwykle: dawno, dawno temu, za górami, za lasami… było tam sobie wspaniałe królestwo, w którym jednak nie wszyscy czuli się szczęśliwi. Król i Królowa marzyli o tym, by zostać wreszcie Dziadkiem i Babcią, lecz ich jedyna córka wcale nie zamierzała wychodzić za mąż. Królewna zasłuchana w bajki, które opowiadała jej Niania, marzyła raczej o miłości „jak z bajki”, o Księciu na białym koniu ratującym ją z opresji. I chociaż często bajki w baśniach przekładają się na rzeczywistość, to nasza Królewna musi się bardzo postarać by jej bajka miała szczęśliwy finał. W spełnieniu marzeń przeszkodzić jej może pewna zazdrosna Czarownica, która utraciwszy swą miłość jest zgorzkniała i , za wszelką cenę pragnęła zemsty.

Jak zakończy się ta historia? Czy piękny umysł i dusza Królewny pokona złą moc Czarownicy? Czy odzyska wiarę w spełnienie marzeń? Czy prawdziwe i szczere uczucie zwycięży w tej walce ze złem? – O tym dzieci dowiedzą się, gdy obejrzą naszą bajkę – zachęca Krzysztof Kutarski z fundacji ArtBiz.

Scenariusz i reżyseria: Paweł Pawlik, muzyka: Robert Kanaan, teksty piosenek: Anna Kobiela-Kanaan.

Występują: Patrycja Zywert-Szypka (śpiewająca aktorka znana z lubelskiej sceny muzycznej) i Grzegorz Szypka (warszawski reżyser i aktor).

Termin: 1 czerwca 2019 r., godz. 11

Miejsce: Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, ul. Akademicka 15

Czas trwania: 45 minut.

Bilety w cenie 10-20 zł są do nabycia na portalach PanBilet.pl, KupBilecik.pl, eWejsciowki.pl – również w kasie Centrum Kongresowego UP na godzinę przed spektaklem.

Tradycyjnie, Fundacja ArtBiz ma dla naszych czytelników 2 podwójne wejściówki na swój spektakl. Będą czekać w kasie przed spektaklem na tych z państwa, którzy jako pierwsi zatelefonują pod numer: 572 229 519 albo napiszą pod adres e-mail: artbiz@artbiz.eu

Marek Rybołowicz