Krótsza lista zakażeń

Od kilku tygodni w raportach sanepidu dotyczących ognisk koronawirusa figurował Zespół Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 1 w Chełmie z siedzibą przy ul. Trubakowskiej. To tam mieszczą się Szkoła Podstawowa Specjalna nr 12, Branżowa Szkoła I Stopnia Specjalna nr 6, a także Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy. U kilku pracowników tych placówek potwierdzono Covid-19. Z tego powodu do 22 listopada zawieszono tam zajęcia edukacyjne, a większość pracowników i uczniów przebywała na kwarantannach i w izolacji domowej. Kryzys został jednak zażegnany. Od 23 listopada pracownicy ZWiPP-P Nr 1 wracają do pracy stacjonarnej.

– Przez ten czas w placówce odbywały się terapie dla najmłodszych dzieci, a także zajęcia specjalistyczne dla uczniów, których rodzice wyrazili na to zgodę – mówi Małgorzata Kwiecińska, dyrektor ZWiPP-P Nr 1 w Chełmie. – Od 23 listopada większość pracowników, którzy ze względu na epidemię byli nieobecni, wraca do pracy.

Na bieżąco można zapoznawać się z publikowaną przez Kuratorium Oświaty w Lublinie listą placówek, w których ze względu na przypadki Covid-19 na kwarantanny kierowane są poszczególne grupy przedszkolaków i ich opiekunów. W ubiegłym tygodniu były to: Przedszkole Miejskie nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Wólce Kańskiej, a także Przedszkole Miejskie nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here