Krwiodawcy nie próżnują

Klubu Honorowych Dawców Krwi działający przy „PZL-Świdnik” zachęca do udział w kolejnej akcji krwiodawstwa. Odbędzie się ona w najbliższy piątek, 1 października.


– Ambulans będzie oczekiwał na chętnych przed bramą „PZL-Świdnik”, w godz. od 8 do 13. Apelujemy do naszych mieszkańców o jak najliczniejszy udział. Przypominamy, że oddawanie krwi jest bezpieczne. Bezpieczeństwo naszych dawców zapewnia m.in. wstępna preselekcja poprzez pomiar temperatury, badanie wstępne, sprzęt ochrony osobistej, jednorazowy sprzęt do donacji oraz częsta dezynfekcja. Gorąco zachęcamy do udziału. Na uczestników tej akcji będą czekały upominki przygotowane przez nasz klub – mówią krwiodawcy.

Osoby zgłaszające się do oddania krwi powinny być wypoczęte i po lekkim śniadaniu, a dzień wcześniej nie należy spożywać alkoholu. Pamiętać trzeba o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości.

Świdniccy krwiodawcy od lat niestrudzenie niosą pomoc potrzebującym i zachęcają do tego mieszkańców miasta i powiatu. Nie próżnowali również w wakacje. W czerwcu, lipcu i sierpniu zorganizowali sześć akcji, w czasie których 160 osób oddało łącznie 72 litry krwi.

To ogromny dar dla tych, których życie jest zagrożone. Serdecznie dziękujemy tym, którzy wzięli udział w naszych akcjach – mówią Tomasz Patyra i Andrzej Słotwiński z zarządu klubu. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here