Krwiodawcy zapraszają na czerwcowe akcje

W najbliższy weekend Klub HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki zaprasza na kolejne akcje krwiodawstwa. Pierwsza z nich odbędzie się w Świdniku, druga w Mełgwi.

Pierwsza z akcji zaplanowana jest na 3 czerwca (piątek). Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie będzie oczekiwał na chętnych tradycyjnie przed bramą „PZL-Świdnik” od godz. 8 do 12. Dla oddających krew Klub HCK-PCK przygotował upominki.

Druga akcja odbędzie się 5 czerwca (niedziela) w Mełgwi, w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej, od godz. 8.30 do 14. Patronat honorowy nad nią objęli starosta świdnicki i wójt gminy Mełgiew, którzy dla uczestników przygotowali upominki.

– Apelujemy do mieszkańców Świdnika i Gminy Mełgiew o liczne uczestnictwo. Niebawem rozpoczną się wakacje. To czas wyjazdów, wzmożonego ruchu na drogach, a z tym wiąże się też, niestety, wiele nieszczęść na drogach i wypadków. Zapotrzebowanie na krew może wzrastać. Przyjdź do nas i podziel się kroplą życia – zachęcają krwiodawcy i jednocześnie przypominają, iż do oddania krwi należy się odpowiednio przygotować: na kilka dni wcześniej pić dużo płynów (ok. 2 l dziennie), najlepiej wody i soków, dwie doby przed donacją nie pić alkoholu, przyjść wyspanym, wypoczętym i po lekkim śniadaniu. Należy pamiętać także o zabraniu dokumentu tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL.

w

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here