Krwiodawcy zapraszają na spotkanie

2 września, w najbliższy piątek, w sali nr 26 Urzędu Miejskiego we Włodawie (pierwsze piętro), o godzinie 15.45, odbędzie się pierwsze, po wakacyjnej przerwie, zebranie członków włodawskiego Klubu Honorowych Dawców Krwi.

Spotkanie będzie m.in. okazją do wypełnienia deklaracji członkowskiej. – Chcemy się spotkać po wakacyjnej przerwie, by wspólnie zastanowić się na działaniami, które możemy podjąć w celu popularyzacji krwiodawstwa w naszym mieście. Będzie to również okazja do wzajemnego poznania się, bo w międzyczasie dołączyły do nas nowe osoby – mówi prezes włodawskiego klubu Tomasz Orzeszko.
Jednym z priorytetów działalności włodawskich krwiodawców jest dotarcie do uczniów włodawskich szkół średnich. Im wcześniej uda się „zaszczepić” nawyk dzielenia się krwią tym lepiej. Członkowie klubu chcą również informować mieszkańców o wymiernych korzyściach związanych z oddawaniem krwi. Na Facebooku prowadzą specjalny profil, na którym umieszczają informacje na temat donacji i nie tylko.
Włodawski Klub Honorowych Krwiodawców powstał kilka miesięcy temu przy Oddziale Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża we Włodawie. Przed wakacjami wybrano władze. Członkiem Klubu może zostać każda pełnoletnia osoba chcąca pomagać innym. (a)