Krwiodawcy znowu w akcji

Krwiodawcy z klubu im. bł. ks. J. Popiełuszki, działającego przy PZL-Świdnik, zapraszają pracowników zakładu i mieszkańców miasta, zwłaszcza pełnoletnią młodzież, do udziału w kolejnej akcji krwiodawstwa. Odbędzie się ona w najbliższy piątek, 7 grudnia, na terenie PZL-Świdnik, od godz. 8 do 12.


– Jesteśmy w przededniu świąt Bożego Narodzenia. To wspaniały czas, ale pamiętajmy, że jest to okres wielu wyjazdów świątecznych, a wzmożony ruch na drogach to więcej wypadków i nieszczęść, które zagrażają życiu. Potrzebna będzie krew do ratowania życia. Nie odmawiajmy tego daru. Przypominamy również, że nadal zbierana będzie krew dla małej Marysi Szlązak z naszego miasta leczonej w Rzymie, jak też innych chorych dzieci – mówi Andrzej Słotwiński, prezes klubu.

Chętni do udziału w akcji powinni zgłaszać się z dokumentem tożsamości (dowód osobisty lub prawo jazdy) do biura przepustek PZL-Świdnik. Osoby chcące oddać krew powinny być wypoczęte i zjeść lekkostrawne śniadanie. Podczas akcji będzie można zarejestrować się również w bazie dawców szpiku kostnego. (w)