Kryształowa cegła dopiero 10 czerwca

Finałowa Gala XX Jubileuszowej edycji Konkursu „O Kryształową Cegłę” na najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej z uwagi na pandemię Covid-19 i związane z nią ograniczenia ponownie została przesunięta! Tym razem na 10 czerwca, ale nie na skutek wprowadzanych obostrzeń, ale terminu ich luzowania.

Jubileuszowa gala 20. edycji Konkursu „O Kryształową Cegłę” przesuwana jest już po raz… piąty. Pierwotnie uroczystość miała odbyć się w połowie grudnia ubiegłego roku, potem 26 marca oraz 22 kwietnia. Ostatnią datą był miniony piątek, 21 maja. – O ile termin grudniowy zbiegł się z drugą falą pandemii, a marcowy i kwietniowy z trzecią, to ostatni z planowanych przypadł już na luzowanie restrykcji dotyczących zgromadzeń.

Wciąż jednak są spore ograniczenia w przemieszczaniu się z Ukrainy i Białorusi do Polski, a z tych dwóch krajów także otrzymaliśmy wiele zgłoszeń do naszego konkursu – mówi inż. Kazimierz Widysiewicz, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Konkursu i prezes PTM Lublin, dodając z nadzieją, że nowy termin, 10 czerwca, będzie już ostateczny i za trzy tygodnie goście zza wschodniej granicy będą mogli pojawić się podczas ogłoszenia wyników konkursu, które tradycyjnie już odbędzie się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Przypomnijmy, że pandemia koronawirusa zmobilizowała organizatorów 20. edycji konkursu do rozszerzania działań. Wprowadzona została nowa kategoria „Plebiscyt Internautów”. Z uwagi na przesunięcie terminu gali wydłużone zostało także głosowanie online.

– Internauci mogą oddać swój głos na jeden z 45 zgłoszonych obiektów z Polski, Ukrainy i Białorusi do 1 czerwca – informuje inż. Kazimierz Widysiewicz, ciesząc się, że taka forma rozszerzenia konkursu w jubileuszowym roku 20. edycji z pewnością przyczyni się do jego większej promocji i poszerzy krąg zainteresowanych w nowych regionach Środkowo-Wschodniej Europy. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here