Kryzys załagodzony

Wygląda na to, że zażegnano kryzys, który narastał między koalicjantami w powiecie chełmskim. Przed tygodniem liderzy z G9 spotkali się ze starostą. I z rozmów wszyscy są zadowoleni.

 

Niedawno pisaliśmy, że członkowie G9 ponarzekali na starostę i swojego powiatowego koalicjanta z PSL, Piotra Deniszczuka. Podczas spotkania wytykali, że sam decyduje o wydawaniu ogromnych pieniędzy na remonty powiatowych dróg i krytykowali jego politykę kadrową w powiecie. To, o czym mówili, wyciekło i dotarło słowo w słowo do uszu starosty. Członkowie G9 bardziej wzburzyli się „przeciekiem”, niż tym, co mówili. – Nie padło tam nic, czego moglibyśmy się wstydzić a swoje uwagi i tak mieliśmy wyłożyć staroście. Szkoda, że ktoś zrobił to za nas – mówił nam Hieronim Zonik, burmistrz Siedliszcza.
Do spotkania G9 i starosty doszło w miniony wtorek. I wgląda na to, że napięta atmosfera została rozładowana a koalicji nic nie zagraża. – Jestem zadowolony z rozmów i pozytywnej atmosfery a wręcz zbudowany deklaracjami wójtów i burmistrzów o współpracy – mówi P. Deniszczuk. – Wiem, że nie można wszystkich zadowolić na raz, ale jeśli inwestycje będą szły w takim tempie, jak teraz, to na koniec kadencji nie będzie problemu z powiatowymi drogami.
Deniszczuk mówi, że wójtowie sami zachęcają go do zaciągnięcia kredytu i korzystania z dobrej koniunktury na ceny materiałów i robót drogowych. – Siedemdziesiąt kilometrów dróg, które zaplanowaliśmy do wyremontowania do końca tego roku, powstanie bez złotówki kredytu, więc trzeba rzeczywiście rozważyć pożyczkę na kolejne trzydzieści kilometrów, które wypadły z dofinansowania w ramach drogowych projektów. (bf)