Kształć się i pracuj

Na targach swoje stoisko miała m.in. lubelska policja

Targi Pracy i Edukacji, które odbyły się w ubiegły czwartek w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku, przyciągnęły setki osób poszukujących pracy i atrakcyjnych kierunków kształcenia zawodowego.


– Organizując targi, chcemy pomóc osobom poszukującym pracy lub chcącym ją zmienić oraz uczniom w kontynuowaniu edukacji na interesujących, poszukiwanych na rynku pracy, specjalnościach. Targi to również okazja dla firm, które chcą się wypromować i szybciej znaleźć odpowiednich pracowników – mówi Marcin Troć, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Świdniku.

Wcześniej targi pracy i targi edukacji były dwoma oddzielnymi wydarzeniami, jednak w ubiegłym roku połączono je w jedną imprezę i w tej, udanej, formule impreza odbyła się i tym razem. Wzięło w niej udział ok. 70 wystawców, w tym pracodawcy z ofertami pracy w kraju i za granicą, przedstawiciele szkół, instytucji szkoleniowych, samorządowych i państwowych oraz agencji zatrudnienia.

Oprócz możliwości zapoznania się z ofertami pracy i kształcenia można było zasięgnąć porady u doradcy zawodowego PUP w Świdniku i Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Lublinie oraz zapoznać się z aktualną ofertą szkoleniową. JN

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here