Kto chętny na Internet?

Jest szansa, że mieszkańcom Teremca i Maziarni Strzeleckiej zostanie jednak zapewniony dostęp do Internetu szerokopasmowego, o co m.in. wnioskowali na ostatniej sesji gminni radni. Urząd czeka na zgłaszanie się chętnych.

Temat poruszany był na ostatniej, wrześniowej, sesji rady gminy Białopole. Podczas przygotowywania dokumentacji do budowy sieci światłowodowej na terenie gminy wykonawca nie przeprowadził konsultacji z samorządem, w efekcie czego dwa sołectwa – Maziarnia Strzelecka i Teremiec – oraz centrum Białopola zostały całkowicie pozbawione dostępu do szerokopasmowego Internetu.

Z kolei tam, gdzie zapewniono dostęp, nie ma wielkiego zainteresowania podłączeniem. Dlatego zgodnie z sugestią radnych wójt gminy wystąpił do Centrum Projektów Polska Cyfrowa z wnioskiem o podjęcie działań w celu wykonania odpowiednich przyłączy do wszystkich mieszkańców pominiętych sołectw (oraz bazy leśnictwa w Maziarni Strzeleckiej, której brak szerokopasmowego Internetu szczególnie ogranicza pracę).

Zgodnie z odpowiedzią rozszerzenie pierwotnego zakresu inwestycji jest wciąż możliwe. Zapotrzebowanie można zgłosić przez wypełnienie ankiety na stronie internetowej.

– Zbieramy zgłoszenia od zainteresowanych. Jak na razie chęć podłączenia się do sieci i podpisania umowy z operatorem wyraziło osiemnaście osób, głównie są to mieszkańcy Maziarni Strzeleckiej – mówi Henryk Maruszewski, wójt gminy Białopole.

Szczegóły w sekretariacie urzędu gminy. Zgłoszenia mają być zbierane jeszcze przez kilka dni. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here