Kto Liderem Innowacji?

Trzy firmy z Chełma i regionu walczą o tytuł Lidera Innowacji w konkursie organizowanym w ramach RPO Województwa Lubelskiego. Są to: Aqua East Polska z Rudy-Huty, Obst z Chełma i Pref-Bet Wytwórnia Mas Bitumicznych z Pawłowa. Rozstrzygnięcie już 25 października br.

W poniedziałek 25 bm. poznamy laureatów Konkursu Lider Innowacji 2021, którzy zostaną wybrani przez Internautów. W województwie lubelskim, w tym też w regionie chełmskim, funkcjonują firmy aktywnie wdrażające innowacje na skalę krajową a nawet międzynarodową, którymi warto się chwalić. Jak co roku realizacja projektów wspieranych przez fundusze unijne wymagała przeprowadzenia prac badawczo-rozwojowych, a także ścisłej współpracy z jednostkami naukowymi.

W kategorii Biogospodarka o tytuł Lidera Innowacji ubiega się Aqua East Polska z Rudy-Huty, producent wody źródlanej. Firma została nominowana, bo wprowadziła do produkcji napój ziołowy Herbella, wytworzony na bazie naturalnego ekologicznego ekstraktu, dostępny w trzech smakach: mięty, melisy, rumianku, bez cukru, barwników, ulepszaczy i konserwantów.

W kategorii Medycyna i Zdrowie została nominowana firma Obst S.A., zajmująca się produkcją płatków śniadaniowych, kształtowych produktów zbożowych oraz pieczywa chrupkiego. Z kolei w kategorii Informatyka i Automatyka do nagrody Lidera Innowacji aspiruje firma Pred-Bet Wytwórnia Mas Bitumicznych z Pawłowa, zajmująca się produkcją materiałów przeznaczonych do budowy dróg, budownictwa kubaturowego oraz budownictwa infrastrukturalnego. Głosowanie odbywa się w Internecie na stronie www.rpo.lubelskie.pl (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here