Kto posprząta w ChSM?

Chełmska Spółdzielnia Mieszkaniowa szuka firmy, która będzie sprzątała klatki schodowe. Od lipca br. mieszkańcy robią to sami, bo umowa z poprzednim wykonawcą usługi wygasła 30 czerwca.

– Do opłat czynszowych w miesiącach lipiec i sierpień nie doliczymy kwoty 5,50 zł za sprzątanie – podkreśla Maciej Cieślak, wiceprezes Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. – Wszystko dlatego, że skończyła się nam umowa z firmą, która sprzątała klatki schodowe. Lokatorzy w okresie wakacyjnym muszą sami zadbać o czystość przed wejściem do swoich mieszkań.
Przez ostatni rok klatki schodowe w blokach należących do Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej sprzątała firma „Impel”. Część mieszkańców miała sporo uwag do jakości świadczonych usług, ale byli też tacy, którzy uważali, że firma dobrze wywiązuje się ze swoich zadań. Na czerwcowym walnym zgromadzeniu członków spółdzielni prezes Ewa Jaszczuk próbowała zachęcić mieszkańców, zwłaszcza tych, którzy nie mają pracy i są w trudnej sytuacji materialnej, do założenia spółdzielni socjalnej. – Taka spółdzielnia mogłaby świadczyć między innymi usługę sprzątania na rzecz ChSM – mówiła prezes. – Jej członkowie mieliby pracę i stałe źródło dochodu.

Na razie jednak, propozycja prezes Jaszczuk pozostaje bez echa. – Nie ma żadnego odzewu w tej sprawie. Jesteśmy w stanie udzielić wszelkiej pomocy osobom zainteresowanym utworzeniem spółdzielni socjalnej – mówi E. Jaszczuk.
Zarząd spółdzielni w międzyczasie ogłosił przetarg na wyłonienie firmy, która w okresie od września br. do końca lipca 2017 roku będzie świadczyła usługę sprzątania klatek schodowych w zasobach ChSM. Na oferty czeka do 18 lipca. Firma, która wygra przetarg, będzie musiała raz w tygodniu posprzątać klatki schodowe we wszystkich budynkach należących do największej w mieście spółdzielni. (ptr)