Kto rozpoznaje oszusta?

Świdniccy policjanci poszukują mężczyzny, który „pożyczył” od starszej pary 320 zł. Obiecał, że odda pieniądze tego samego dnia, ale oczywiście tego nie zrobił. Osoby, które rozpoznają mężczyznę, proszone są o kontakt z KPP w Świdniku.


Do drzwi mieszkania starszego małżeństwa w Świdniku przyszedł nieznajomy mężczyzna. Wprosił się do domu, wyjaśniając, że jest znajomym osoby, która ich zna i dowiedział się od niej, że posiadają informację, kto może pożyczyć mu aparat do oddychania dla jego chorego syna. Mówił, że syn jest po operacji i potrzebuje takiego sprzętu, a on nie ma pieniędzy, aby go zakupić. Starsze małżeństwo wzruszyły słowa nieznajomego gościa i zdecydowali się pożyczyć mu kwotę 320 zł. Pieniądze mężczyzna miał oddać tego samego dnia. Oczywiście nie pojawił się już w ich mieszkaniu ani się z nimi nie skontaktował.
Mężczyznę nagrał monitoring znajdujący się w bloku pokrzywdzonych. Ma 40-50 lat i ok. 160 cm wzrostu. Ubrany był w ciemną kurtkę, ciemne spodnie oraz czarne buty z jasną podeszwą.
– Osoby, które rozpoznają mężczyznę, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Świdniku pod numerem telefonu 81 749 42 55 lub 81 749 42 10 lub na numer alarmowy 997. Zapewniamy anonimowość – mówi Elwira Domaradzka, oficer prasowy KPP w Świdniku.
(opr. w)