Kto się bardziej postara?

– Wójt umywa ręce, a przed wyborami będzie oczekiwał wsparcia – zwracają uwagę mieszkańcy Czerniejowa. Chodzi o zniszczony chodnik przy drodze powiatowej.

W liście do „Nowego Tygodnia” mieszkanka Czerniejowa pisze: „Chodniki w naszej wsi są w opłakanym stanie. Idzie wiosna, jestem matką małego dziecka i nie ma możliwości przejazdu wózkiem po chodniku. Jest tam ruchliwa droga prowadząca do granicy, a w dodatku ostry zakręt, od którego zaczyna się owy prehistoryczny chodnik, połamany przez stare drzewa. Jak przejechać przez wieś wózkiem, nie narażając dziecka? Niejeden mieszkaniec i rodzic rozmawiał o tym problemie z wójtem, który umywa ręce i twierdzi, że nie może nic zrobić, bo to droga powiatowa. Jak będą wybory, to będzie oczekiwał wsparcia ze strony mieszkańców Czerniejowa! Chyba mógłby się postarać trochę… W Kamieniu i Natalinie mogą być piękne i równe chodniki a w Czerniejowie to już nie.”
Roman Kandziora, wójt gminy Kamień, poruszył temat na ostatniej sesji rady gminy. Zapewnił, że problem był przekazywany do chełmskiego starostwa. Radni przypomnieli sobie, że temat poruszali kilka miesięcy wcześniej podczas sesji, w której uczestniczył chełmski starosta Piotr Deniszczuk. Ireneusz Krasowski, dyrektor Wydziału Infrastruktury chełmskiego starostwa, zgadza się, że chodnik, o którym mowa, jest w nie najlepszym stanie.
– Gdy tylko poprawi się pogoda i będą sprzyjające warunki atmosferyczne, na pewno zajmiemy się sprawą – deklaruje dyrektor Krasowski. – Zima i wczesna wiosna to nie pora na takie prace. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here