Kto spoczywa w Surhowie

Do niedawna część grobów znajdujących się na cmentarzu w Surhowie (gmina Kraśniczyn) była bezimienna. Dzięki wykonanej z inicjatywy proboszcza tamtejszej parafii pracy, powstała specjalna mapa ze szczegółowym opisem, kto gdzie jest pochowany.

Mapa sporządzona została na podstawie danych z pomiaru geodezyjnego oraz spisu z natury wszystkich osób pochowanych na cmentarzu. Powstała też strona internetowa cmentarza.

– Na stronie znajduje się interaktywny plan cmentarza, na którym można odnaleźć dane o każdym grobie i osobach w nich pochowanych wraz z miniaturą zdjęcia – czytamy w komunikacie wydanym przez zarządcę cmentarza w Surhowie, ks. proboszcza Tomasza Dumańskiego.

Z dziale „galeria” można podziwiać piękne nagrobki i krzyże z różnych okresów historycznych. Zakładka „rocznice” przypomina z kolei o osobach zmarłych danego dnia kalendarzowego. Ten dział ma być cały czas rozwijany, a informacje gromadzone na bieżąco. – Najważniejsza jest oczywiście wyszukiwarka, w której po wpisaniu nazwiska i imienia możemy odnaleźć pochowanego. Sortowanie umożliwia nam odnalezienie osób najstarszych, najwcześniej urodzonych lub najwcześniej zmarłych – dowiadujemy się. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here