Kto to zrobił?

Przez wiele miesięcy motocykl pani Doroty i jej męża stał na parkingu tuż obok skrzyżowania ulic Okulickiego i Mickiewicza. Nikomu nie wadził… aż do ubiegłego tygodnia. W biały dzień maszyna została okradziona i zdewastowana. Właściciele i policja szukają sprawcy i świadków zdarzenia.


„Drodzy Znajomi, Przyjaciele, potrzebuję Waszej pomocy. Dziś między godz. 10 a 10:30, przy parkingu na ulicy Mickiewicza 5, tuż obok skrzyżowania Mickiewicza-Okulickiego, został zdewastowany i okradziony nasz motor marki Zipp Manic 50. Poszukujemy świadków zdarzenia i ewentualnego sprawcę. Jeśli ktokolwiek z Was lub Waszych znajomych wie lub widział cokolwiek, proszę o kontakt” – taki apel na profilu Spotted: Świdnik na Facebooku umieściła Dorota Wojtkowska ze Świdnika.

Motocykl będący własnością jej i jej męża został zniszczony w poniedziałek, 1 października, przed południem.

– Około godz. 10.20 wychodziłam do lekarza i wtedy motor stał tam gdzie zwykle. Jakieś 20 minut później zadzwonił do mnie mąż, bo akurat przejeżdżał tamtędy firmowym samochodem i zobaczył, co się stało. Najdziwniejsze jest to, że nikt nic nie widział ani nie słyszał, że ktoś majstruje przy naszym motorze. To przecież stało się przy ruchliwym skrzyżowaniu, gdzie w środku dnia jest dużo aut i ludzi – opowiada pani Dorota.

Właściciele jednośladu zgłosili sprawę na policję. Podejrzewają, że sprawca działał w rękawiczkach i był dobrze przygotowany do „akcji”. Ukradł narzędzia, pokrowiec na motor, nowy akumulator, zniszczył kufer, przedni amortyzator, kierownicę, stacyjkę i blokadę koła Próbował dostać się również do rozrusznika, ale najpewniej wtedy ktoś go spłoszył.

– Narobił bardzo dużo szkód. Remont na pewno nie będzie tani, a niektóre części są trudno dostępne. Pewnie będziemy musieli wziąć pożyczkę, żeby doprowadzić go do poprzedniego stanu – mówi pani Dorota, dla której motor przedstawiał też wielką wartość sentymentalną.

Jeśli ktokolwiek wie coś na temat osoby, która mogła zniszczyć motocykl, proszony jest o kontakt z właścicielką przez Facebooka.  (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here