Kto z kim na inaugurację IV ligi

Są terminarze czwartej ligi na nowy sezon. Rozgrywki ruszą 1 i 2 sierpnia, a przystąpią do nich aż 24 zespoły, które będą rywalizować w dwóch grupach. Z naszych drużyn przed najtrudniejszym zadaniem w inauguracyjnej kolejce staną Unia Białopole i Kłos Gmina Chełm. Pierwsza z drużyn zagra na wyjeździe z niezwykle silną Świdniczanką Świdnik Mały, zaś druga w Tomaszowie Lubelskim zmierzy się z faworyzowaną Tomasovią.

W grupie pierwszej, czyli południowej, wystąpią trzy zespoły z okręgu chełmskiego: Włodawianka Włodawa, Sparta Rejowiec Fabryczny i Start Krasnystaw. W inauguracyjnej kolejce, 1 sierpnia, wszystkie trzy drużyny wystąpią w roli gospodarza. Przed najtrudniejszym zadaniem stanie Sparta Rejowiec Fabryczny, która zmierzy się z czołowym zespołem ubiegłego sezonu, Huraganem Międzyrzec Podlaski. Na niełatwego przeciwnika trafił też Start Krasnystaw. Podopieczni Marka Kwietnia zmierzą się z rezerwami Górnika Łęczna. Teoretycznie najsłabszego rywala ma natomiast Włodawianka. Zespół trenera Mirosława Kosowskiego, który poprzedni sezon zakończył na drugim miejscu, zmierzy się z beniaminkiem Bizonem Jeleniec. W innych meczach Orlęta Łuków zagrają z Opolaninem Opole Lubelskie, Powiślak Końskowola będzie podejmować Lubliniankę i to jest najciekawszy mecz pierwszej kolejki, zaś Lutnia Piszczac spotka się z POM Iskra Piotrowice.

Tydzień później, w drugiej kolejce, Włodawianka zagra w Piotrowicach z POM Iskra, Start pojedzie do Łukowa na mecz z Orlętami, zaś Spartę czeka walka na Wieniawie z Lublinianką. Trzecia kolejka została zaplanowana na środę 12 sierpnia. I znów nasze drużyny będą gospodarzami meczów. Start zmierzy się z Opolaninem, Sparta zagra z rezerwami Górnika Łęczna, a Włodawianka w spotkaniu kolejki podejmie Huragana Międzyrzec Podlaski.

W grupie drugiej, czyli południowej, zagrają trzy kolejne drużyny z okręgu chełmskiego: Kłos Gmina Chełm, Victoria Żmudź i Unia Białopole. Na inaugurację Victoria zagra u siebie z beniaminkiem Gryfem Gmina Zamość, a Kłos i Unia swoje mecze rozegrają na wyjazdach. Kłos zmierzy się w Tomaszowie Lubelskim z faworytem tej grupy Tomasovią, zaś Unia zagra w Świdniku Małym ze Świdniczanką, która również powinna zaliczać się do czołowych zespołów ligi. W pozostałych meczach pierwszej kolejki Grom Różaniec zagra z Kryształem Werbkowice, Łada Biłgoraj z Huczwą Tyszowce, a Granit Bychawa z Unią Hrubieszów.

W drugiej kolejce 8 sierpnia wszystkie drużyny z naszego okręgu wystąpią w roli gospodarza. Unia zainauguruje IV ligę na swoim stadionie w Białopolu, a jej rywalem będzie Grom Różaniec. Kłos w Rożdżałowie zmierzy się ze Świdniczanką, natomiast Victoria będzie podejmować Granit Bychawa. Z kolei w środę 12 sierpnia, w trzeciej serii spotkań, nasze zespoły zagrają na boiskach rywali. Victoria Żmudź zmierzy się z Tomasovią, Kłos Gmina Chełm z Gromem Różaniec, zaś Unia Białopole z Ładą Biłgoraj.

Jak już pisaliśmy, w pierwszym etapie rozgrywek zespoły zagrają w grupach mecz i rewanż każdy z każdym. W sumie po 22 mecze. Następnie sześć najlepszych drużyn z każdej grupy utworzy grupę mistrzowską, zaś sześć najsłabszych – spadkową. Do drugiego etapu zostaną zaliczone wyniki spotkań z pierwszej rundy, ale tylko pomiędzy tymi zespołami, które później zagrają w tej samej grupie. W drugim etapie najlepsze zespoły grupy północnej rozegrają mecz i rewanż z najlepszymi ekipami z grupy południowej.

W bieżącym roku Wydział Gier Lubelskiego Związku Piłki Nożnej zaplanował rozegranie dziewiętnastu kolejek, dlatego też liga ruszy z początkiem sierpnia. W terminarzu ujęto jedną kolejkę w środku tygodnia, 12 sierpnia w środę. Ostatnia, 19 seria spotkań, została zaplanowana na 21 listopada. Wiosną odbędą się trzy kolejki pierwszego etapu rozgrywek i dwanaście – drugiego etapu. Piłkarze wznowią rozgrywki 14 marca 2021 r. Pełne terminarze obu grup czwartej ligi podamy przed inauguracją piłkarskiego sezonu. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here