Kto z kim na inaugurację IV ligi

Są terminarze czwartej ligi na nowy sezon. Rozgrywki ruszą 1 i 2 sierpnia, a przystąpią do nich aż 24 zespoły, które będą rywalizować w dwóch grupach. Z naszych drużyn przed najtrudniejszym zadaniem w inauguracyjnej kolejce staną Unia Białopole i Kłos Gmina Chełm. Pierwsza z drużyn zagra na wyjeździe z niezwykle silną Świdniczanką Świdnik Mały, zaś druga w Tomaszowie Lubelskim zmierzy się z faworyzowaną Tomasovią.

W grupie pierwszej, czyli południowej, wystąpią trzy zespoły z okręgu chełmskiego: Włodawianka Włodawa, Sparta Rejowiec Fabryczny i Start Krasnystaw. W inauguracyjnej kolejce, 1 sierpnia, wszystkie trzy drużyny wystąpią w roli gospodarza. Przed najtrudniejszym zadaniem stanie Sparta Rejowiec Fabryczny, która zmierzy się z czołowym zespołem ubiegłego sezonu, Huraganem Międzyrzec Podlaski. Na niełatwego przeciwnika trafił też Start Krasnystaw. Podopieczni Marka Kwietnia zmierzą się z rezerwami Górnika Łęczna. Teoretycznie najsłabszego rywala ma natomiast Włodawianka. Zespół trenera Mirosława Kosowskiego, który poprzedni sezon zakończył na drugim miejscu, zmierzy się z beniaminkiem Bizonem Jeleniec. W innych meczach Orlęta Łuków zagrają z Opolaninem Opole Lubelskie, Powiślak Końskowola będzie podejmować Lubliniankę i to jest najciekawszy mecz pierwszej kolejki, zaś Lutnia Piszczac spotka się z POM Iskra Piotrowice.

Tydzień później, w drugiej kolejce, Włodawianka zagra w Piotrowicach z POM Iskra, Start pojedzie do Łukowa na mecz z Orlętami, zaś Spartę czeka walka na Wieniawie z Lublinianką. Trzecia kolejka została zaplanowana na środę 12 sierpnia. I znów nasze drużyny będą gospodarzami meczów. Start zmierzy się z Opolaninem, Sparta zagra z rezerwami Górnika Łęczna, a Włodawianka w spotkaniu kolejki podejmie Huragana Międzyrzec Podlaski.

W grupie drugiej, czyli południowej, zagrają trzy kolejne drużyny z okręgu chełmskiego: Kłos Gmina Chełm, Victoria Żmudź i Unia Białopole. Na inaugurację Victoria zagra u siebie z beniaminkiem Gryfem Gmina Zamość, a Kłos i Unia swoje mecze rozegrają na wyjazdach. Kłos zmierzy się w Tomaszowie Lubelskim z faworytem tej grupy Tomasovią, zaś Unia zagra w Świdniku Małym ze Świdniczanką, która również powinna zaliczać się do czołowych zespołów ligi. W pozostałych meczach pierwszej kolejki Grom Różaniec zagra z Kryształem Werbkowice, Łada Biłgoraj z Huczwą Tyszowce, a Granit Bychawa z Unią Hrubieszów.

W drugiej kolejce 8 sierpnia wszystkie drużyny z naszego okręgu wystąpią w roli gospodarza. Unia zainauguruje IV ligę na swoim stadionie w Białopolu, a jej rywalem będzie Grom Różaniec. Kłos w Rożdżałowie zmierzy się ze Świdniczanką, natomiast Victoria będzie podejmować Granit Bychawa. Z kolei w środę 12 sierpnia, w trzeciej serii spotkań, nasze zespoły zagrają na boiskach rywali. Victoria Żmudź zmierzy się z Tomasovią, Kłos Gmina Chełm z Gromem Różaniec, zaś Unia Białopole z Ładą Biłgoraj.

Jak już pisaliśmy, w pierwszym etapie rozgrywek zespoły zagrają w grupach mecz i rewanż każdy z każdym. W sumie po 22 mecze. Następnie sześć najlepszych drużyn z każdej grupy utworzy grupę mistrzowską, zaś sześć najsłabszych – spadkową. Do drugiego etapu zostaną zaliczone wyniki spotkań z pierwszej rundy, ale tylko pomiędzy tymi zespołami, które później zagrają w tej samej grupie. W drugim etapie najlepsze zespoły grupy północnej rozegrają mecz i rewanż z najlepszymi ekipami z grupy południowej.

W bieżącym roku Wydział Gier Lubelskiego Związku Piłki Nożnej zaplanował rozegranie dziewiętnastu kolejek, dlatego też liga ruszy z początkiem sierpnia. W terminarzu ujęto jedną kolejkę w środku tygodnia, 12 sierpnia w środę. Ostatnia, 19 seria spotkań, została zaplanowana na 21 listopada. Wiosną odbędą się trzy kolejki pierwszego etapu rozgrywek i dwanaście – drugiego etapu. Piłkarze wznowią rozgrywki 14 marca 2021 r. Pełne terminarze obu grup czwartej ligi podamy przed inauguracją piłkarskiego sezonu. (s)