Który cokół najlepszy?

Z tym pytaniem do mieszkańców zwraca się Urząd Miasta Świdnik. Chodzi o projekty cokołu, na którym stanie odnowiony symbol miasta – śmigłowiec SM-1.


Kilka tygodni temu helikopter SM-1 zniknął z ronda im. Świdnickiego Lipca ‘80 i został przewieziony do PZL-Świdnik, gdzie przechodzi remont. Jego renowacja to prezent dla społeczności miasta od zakładu, który w tym roku świętuję 70-lecie istnienia.

Zanim najbardziej rozpoznawalny (obok Sokoła) świdnicki helikopter wróci na swoje miejsce wymieniony zostanie również cokół, który go podtrzymywał. Z pytaniem o to, jak powinien wyglądać nowy, Ratusz zwrócił się do mieszkańców, zachęcając, aby oni sami go zaprojektowali. Ogłoszono konkurs na najlepszy projekt.

Startować mógł każdy. W sumie zgłoszono 21 prac, a spośród nich wybrano dziesięć najciekawszych. Która z tych propozycji jest najlepsza, zdecydują świdniczanie. Głosowanie trwa do 19 kwietnia, za pośrednictwem fanpage’a miasta Świdnik na Facebooku. Autor projektu z największą liczbą głosów może liczyć na to, że jego praca zostanie wykorzystana przy tworzeniu nowego postumentu. (w)