Ktoś zapisał Klasurę do PiS…

– Nie przystąpiłam do żadnej partii, to jakieś nieporozumienie – tak Marta Klasura, dyrektor II LO komentuje plotkę, jakoby miała zapisać się do Prawa i Sprawiedliwości. O tym w ostatnich dniach mówiło niemal całe chełmskie środowisko oświatowe.

Informacja o rzekomym przystąpieniu Marty Klasury, dyrektor II LO, do Prawa i Sprawiedliwości szybko obiegła całe miasto. Usłyszeć można było też złośliwe komentarze, że dyrektor „Dreszera” zapisała się do partii rządzącej, by mieć w razie czego parasol ochronny. Pogłoska dotarła też do chełmskiego ratusza. – Słyszałem o tym, ale nie pytałem pani dyrektor. Nie zajmujemy się plotkami – twierdzi Augustyn Okoński, dyrektor Wydziału Oświaty w magistracie.
– Nic z tych rzeczy, nie przystąpiłam do żadnej partii – zapewnia sama Klasura. Skąd więc w środowisku oświatowym powstała plotka o jej rzekomym wstąpieniu do PiS? – Być może ktoś źle zinterpretował jedną ze szkolnych uroczystości, w której uczestniczył wicewojewoda lubelski, Robert Gmitruczuk. W każdym bądź razie pozostaję bezpartyjna – tłumaczy dyrektor II LO. (s)