Kule, bagnety, hełmy

Dziesiątki nielegalnie pozyskanych przedmiotów o wartości historycznej oraz amunicję znaleźli krasnostawscy policjanci na terenie jednej z posesji w gminie Siennica Różana.

W poniedziałek (7 października) krasnostawscy kryminalni pojechali do domu 54-letniego mieszkańca gminy Siennica Różana. Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że mężczyzna może zajmować się nielegalnym poszukiwaniem zabytków oraz posiadać pozyskane w ten sposób przedmioty.

– Podczas przeszukania jego posesji funkcjonariusze znaleźli liczne militaria, amunicję oraz inne przedmioty mogące mieć wartość historyczną. Wśród ujawnionych rzeczy są hełmy, bagnety, menażki, klamry pasów, kule ołowiane, amunicja, łuski i inne. Dodatkowo w garażu policjanci znaleźli wykrywacz metali, który prawdopodobnie służył do nielegalnych poszukiwań – opowiada Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji.

Całość znaleziska została zabezpieczona przez śledczych. 54-latek usłyszał już zarzut nielegalnego poszukiwania zabytków. Przesłuchany przyznał się do winy. (kg)