Koło Gospodyń Wiejskich „Razem Lepiej” w Ksawerówce, zwyciężyło w półfinale konkursu Kobieta Gospodarna Wyjątkowa.

Półfinał konkursu Kobieta Gospodarna Wyjątkowa, organizowanego przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich Województwa Lubelskiego, odbył się w Depułtyczach Królewskich koło Chełma. Do rywalizacji stanęły Koła z powiatów krasnostawskiego i włodawskiego. Każde przygotowało konkursowe specjały i rękodzieło. Przypomnijmy, że rywalizacja dotyczyła trzech kategorii konkursowych: „Ciasto jak dawniej” – na najlepszy tradycyjny wypiek cukierniczy-posiadający co najmniej 25-letnią recepturę, „Ziołowe skarby kulinarne” oraz „Serweta inspirowana tradycją” – na najpiękniejszy wyrób rękodzielniczy.

W konkursie wzięły udział dwie drużyny z gminy Fajsławice: Koło Gospodyń Wiejskich „Razem Lepiej” w Ksawerówce oraz Gminne Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Fajsławicach.

– Nasze panie miały przygotowane dzieła w każdej z kategorii, zasługujące na szczególne wyróżnienie, jednak poziom rywalizacji był bardzo wysoki, a kół gospodyń wiejskich wiele – mówi Aleksandra Granat z gminy Fajsławice. – Cieszymy się więc ogromnie, że potrawa przygotowana przez KGW „Razem Lepiej” w Ksawerówce zajęła pierwsze miejsce za tymiankowo-rozmarynowy rarytas z dzika, który zachwycił podniebienia członków komisji.

Wydarzeniu towarzyszyło nagranie programu „Lato z TVP 3 Lublin”, w którym panie z Ksawerówki zaprezentowały zwycięską potrawę. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here