Kultura na pogodę i niepogodę

Jesienią świdnicki MOK zaprasza do skorzystania z nowej oferty kulturalnej. Placówka przygotowała mnóstwo atrakcji dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.
– Staraliśmy się tak przygotować naszą ofertę, żeby była jak najbardziej różnorodna i by w tym bogactwie wydarzeń każdy znalazł coś dla siebie – mówi Adam Żurek dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku. Na pewno tegoroczna jesień będzie bardzo muzyczna i koncertowa. Już 30 października o godz. 20.00, w sali kinowo-widowiskowej odbędzie się koncert Zenka Martyniuka z zespołu Akcent. Bilety: 60 zł (normalny); 55 zł (ulgowy); 50 zł (grupowy, od 10 osób). Niewykluczone, że z powodu zainteresowania odbędzie się również drugi koncert tego zespołu. Już w listopadzie (18-20 listopada) rozpocznie się Świdnik Jazz Festiwal. To już XV, jubileuszowa edycja wydarzenia nad którą swój osobisty patronat artystyczny objął legendarny perkusista Elvin Jones. Na koncerty do Świdnika przyjadą m.in. 19 listopada Grażyna Łobaszewska z zespołem AJAGORE (bilety w przedsprzedaży: 50 zł normalny, 45 zł ulgowy, 40 zł grupowy czy Tomasz Stańko & Kroke (20 listopada – bilety w przedsprzedaży: 45 zł normalny, 40 zł ulgowy, 35 zł grupowy. Karnet na wszystkie koncerty festiwalu w cenie 145,00 zł. Na festiwalu wystąpią również Micromusic, Helicopters Brass Orchestra czy Jakub Dybżyński Equilateral Trio.

Jesień w MOK to również występy kabaretowe. 13 października w sali kameralnej odbędzie się występ kabaretu Czarna Fala. Bilety w cenie 10 zł. Od listopada do grudnia potrwa Przegląd Filmowy ,,TO WARTO ZOBACZYĆ”. Karnet na wszystkie seanse kosztuje 100 złotych za osobę. Ceny biletów na jeden film: 18 zł – normalny, 16 zł – ulgowy. Wśród kinowych nowości prezentowanych na przeglądzie zobaczyć będzie można m.in. Najnowszy film o Beksińskich – „Ostatnia rodzina”.
Bilety na wszystkie wydarzenia organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury do nabycia w kasie Kina Lot od poniedziałku do niedzieli w godzinach: 14.00 – 20.00, na portalu http://biletyna.pl/ oraz poprzez stronę http://www.mok.swidnik.pl/kup-bilet-online. (EM.K.)