Kultura zawładnęła Świdnikiem

W bogatym programie Świdnickiej Nocy Kultury każdy mógł znaleźć coś dla siebie

W miniony weekend w Świdniku nikt się nie nudził. A to za sprawą pierwszej w naszym mieście Nocy Kultury. Były koncerty, spektakle, pokazy, potańcówka, atrakcje dla najmłodszych i wiele innych niespodzianek.


Kulturalne wydarzenia rozpoczęły się w sobotę (26 czerwca) przed południem i skończyły dopiero w niedzielę nad ranem. Miejsca, które dobrze znamy i mijamy każdego dnia na kilkanaście godzin zmieniły się w magiczną arenę sztuki, a w bogatym programie Świdnickiej Nocy Kultury każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

W muszli koncertowej CUS prezentowały się formacje artystyczne Miejskiego Ośrodka Kultury, Teatr Pasjonaci z ŚDS PSONI, ZTL Leszczyniacy, teatr z SP nr 7 w Świdniku, teatr „Aplauz” i Helicopters Brass Orchestra. Nie zabrakło też potańcówki z lubianą Maciejową Kapelą.

W programie ŚNC znalazł się także spektakl „Mały książę” w wykonaniu Teatru Piasku Galitsyny. Malowana piaskiem opowieść przyciągnęła niemałą widownię. Prawdziwą gratką dla miłośników sztuki scenicznej był jednak spektakl „Zapach Czasu” w wykonaniu krakowskiego Teatru KTO.

Były też animacje i konkursy dla najmłodszych, pokaz laserów, koncerty, silent disco, warsztaty plastyczne i artystyczne. Nie zapomniano również o miłośnikach kina. Z myślą o nich „Kino Lot” zorganizowało nocne seanse; z kolei na terenach przy Urzędzie Miasta działało kino plenerowe.

Świdnicka Noc Kultury została zorganizowana ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Świdnik. Partnerami wydarzenia byli Fundacja PZU oraz Województwo Lubelskie, a głównym organizatorem Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here