Kulturalna kumulacja w Strzelcach

(13 stycznia) Niedzielne spotkanie w świetlicy wiejskiej w Strzelcach (gmina Białopole) było okazją do świętowania wielu uroczystości. Już po raz szósty seniorzy we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich w Strzelcach oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Białopolu zorganizowali „Święty wieczór”, tym razem jednak był on połączony z Dniem Babci i Dziadka, obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 10-lecia zespołu „Tęcza”.


W świąteczny nastrój wprowadził wszystkich lokalny poeta Józef Ciszewski, prezentując zebranym swoje utwory, które napisał specjalnie na ten dzień. Razem z nim gości powitała Teresa Piotrowska, dziękując za tak licznie przybycie na imprezę. Spotkanie uświetnili swoimi występami kolędnicy misyjni z parafii w Buśnie, grupa kolędnicza z Białopola, zespół „Flowers” z Białopola, „Remedium” z Białopola, „Borowianki” z Raciborowic-Kolonii oraz Rodzina Rondosiów z Białopola.

Było wspólne śpiewanie kolęd, czas na wspominki, dzielenie się opłatkiem, degustacja potraw przygotowanych przez panie z koła gospodyń, a swój popis dzieci i młodzież z „Tęczy” zadedykowały wszystkim babciom i dziadkom.

W spotkaniu wzięli udział wójt gminy Chełm, Henryk Maruszewski, oraz proboszcz parafii w Buśnie ks. Andrzej Łuszcz. (pc)