Kulturalne nagrody burmistrza

Podczas czwartkowej sesji rady miasta poznaliśmy tegorocznych laureatów nagrody burmistrza Świdnika w dziedzinie kultury. Ze względu na epidemię, uroczystość, jak i sesja, miała charakter wirtualny, ale zwycięzcy oprócz gratulacji i dyplomów, jak co roku, otrzymali jak najbardziej realne finansowe nagrody.


Nagroda „Za osiągnięcia w twórczości i działalności artystycznej lub w upowszechnianiu kultury” trafiła do Zespołu i Tańca Nowoczesnego FUX działającego w Miejskim Ośrodka Kultury, a wyróżnienie w tej kategorii burmistrz przyznał Anicie Woźniak, kierowniczce oddziału dla dorosłych Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej.

Nagrodę „Z okazji jubileuszu” otrzymał Mariusz Kiryła, świdnicki malarz, grafik, rysownik i fotograf, który w ubiegłym roku obchodził 25-lecie pracy artystycznej.

W kategorii „Za upowszechnianie kultury w pracy z dziećmi i młodzieżą w placówkach” laureatkami zostały Iwona Syroka, instruktorka Zespołu Tańca Nowoczesnego FUX oraz Dorota Cioczek, kierownik oddziału dla dzieci i młodzieży Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej.

W tym roku nie przyznano nagród w kategoriach „Za całokształt działalności”, „Za debiut artystyczny” i „Za pomysły i organizację nowatorskich działań kulturalnych”.

Nie było również tradycyjnego, stacjonarnego wręczenia nagród, a burmistrz i radni laureatom pogratulowali online. Przy okazji włodarze miasta podzielili się informacją o sukcesie MPBP, która zdobyła 20 miejsce w kraju i 2 w województwie w rankingu najlepszych bibliotek, w którym oceniano 8 tys. placówek z całej Polski, przekazując gratulacje dla wszystkich jej pracowników dyrektorowi Piotrowi Jankowskiemu. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here