Kupisz nie tylko równiarkę…

Na przetargu będzie można kupić np. taką równiarkę

Części do samochodów Star, Nysa, Żuk, żuraw przeładunkowy, równiarka, szlifierki, meble i wiele innych akcesoriów warsztatowych – Lubelski oddział Agencji Mienia Wojskowego po raz kolejny wystawia na sprzedaż niepotrzebne wojsku sprzęty.


Na oferty wojsko czeka do 9 maja w biurze lubelskiej AMW, przy ulicy Łęczyńskiej. Wtedy też nastąpi otwarcie ofert przetargu. Warunkiem udziału jest wpłata wadium w wysokości 10 procent ceny wywoławczej, którą AMW zaksięguje najpóźniej dzień przed otworzeniem ofert.

– Tym razem w Lublinie można kupić sprzęt, który nie znalazł nabywców w poprzednich przetargach. Na nowych właścicieli wciąż czekają zgniatarki samojezdne. Teraz wycenione są na 19 tys. zł za sztukę, czyli aż o 8 tys. mniej niż na wcześniejszym przetargu. Taniej kupimy też żurawia przeładunkowego o udźwigu 10 ton na podwoziu Jelcza 325. Minimalna kwota, jaką trzeba za niego zaoferować, to 11 tys. zł – informuje Karolina Mirosław, starszy inspektor ds. marketingu i PR w AMW.

Do kupienia są też zestawy drzwi i okien (5 tys. zł), elektronarzędzi (1,4 tys. – 1,9 tys. zł) oraz kilka kompletów sprzętu warsztatowego. Ceny ostatnich zaczynają się od 900 zł, a kończą na 2 tys. zł. Pasjonatów motoryzacji zainteresują pakiety z częściami zamiennymi do poloneza (2 tys. zł), nysy i żuka (4,5 tys. zł) oraz stara 660 (10 tys. zł).

W ofercie znajdziemy też sprzęt laboratoryjny, urządzenia rozlewcze, wkłady filtracyjne, ale też artykuły ogrodnicze, kosiarki, agregaty proszkowe. Za najtańsze w ofercie, dwie stalowe beczki, zapłacimy już od 50 zł. Najdroższa w spisie równiarka wyceniona została na 23 tys. zł.

W minionym roku nabywców znalazły m. in. takie sprzęty jak kutry holownicze, pojazdy Ursus czy Jelcz, komplety butli gazowych czy wiertarek. Zyski ze sprzedaży, wzorem lat ubiegłych, trafią na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych. Łącznie w minionym roku ze sprzedaży mienia ruchomego AMW uzyskała 65 mln zł.

Dodajmy, że pod koniec ubiegłego roku AMW spieniężyła też działkę ze skwerem i parkingiem przy Al. Racławickich, położoną naprzeciwko szpitala wojskowego. Za 7,3 mln zł wykupił ją właściciel spółki Wartico Zbigniew Jakubas. Działka ma już wydane przez urząd dwie decyzje o warunkach zabudowy, w tym na budowę budynku mieszkalnego z lokalami usługowymi. BCH