Kuracja przy niebieskim ekranie

Pacjenci chełmskiego szpitala będą mieli w końcu telewizory w salach. A szpital na dzierżawie miejsca pod odbiorniki zarobi ok 10 tys. zł miesięcznie.

Po oddaniu do użytku nowego budynku szpitala tzw. łóżkowca pacjenci zyskali wygodne, dwuosobowe sale z własnymi łazienkami. Ale do dzisiaj, a minęło już kilka lat od przeprowadzki, w nowym budynku nie zainstalowano telewizorów. I kilka razy pacjenci zwracali już nam na to uwagę. Poprzednie dyrekcje szpitala enigmatycznie tłumaczyły się brakiem zainteresowania zewnętrznych firm a także brakiem odpowiedniej infrastruktury technicznej, o której rzekomo zapomniano budując szpital. Ale niedawno pojawiło się zainteresowanie montażem telewizorów i kilka dni temu w końcu wyłoniono firmę, która powiesi w salach ponad 250 odbiorników.

– Za dzierżawę miejsca pod każdy z tych odbiorników otrzymamy 38 zł miesięcznie – mówi Michał Jedliński, dyrektor szpitala w Chełmie.

Dodatkowe pieniądze szpital dostanie za zainstalowanie wrzutników monet na każdym piętrze. Łącznie dzięki temu szpital zarobi 10 tys. zł miesięcznie. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here