Kurator przeciwny likwidacji

Ważą się losy szkół w Święcicy i Wólce Tarnowskiej w gminie Wierzbica. Do 15 marca kurator miał wydać opinię w sprawie ich likwidacji, ale decyzji w piątek jeszcze nie było. Nieoficjalnie mówi się, że kuratorium stanęło po stronie rodziców.

W piątek, 15 marca, nie była jeszcze znana oficjalnie decyzja lubelskiego kuratora oświaty w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej w Święcicy i szkoły filialnej w Wólce Tarnowskiej.

Arkadiusz Kwieciński, dyrektor chełmskiej delegatury kuratorium oświaty, przyznał jedynie, że opinia chełmskiego ośrodka jest już przygotowana, ale czeka na akceptację i ostateczny podpis kuratora w Lublinie. – Do tego czasu nie możemy udzielać żadnych infomacji na ten temat – mówił nam w piątek.

Nieoficjalnie mówi się jednak, że kuratorium stanęło po stronie rodziców i nauczycieli. A przynajmniej tych ze Święcicy. Podobnie jak rodzice uczniów, również kuratorium uważa, że nie ma podstaw do likwidacji tamtejszej, całkiem sporej podstawówki, bo uczniowie mają tam dogodne warunki do nauki. Nie wiadomo, jaka będzie opinia w sprawie Wólki Tarnowskiej. Tydzień temu wizytatorzy spotkali się w tamtejszej szkole z rodzicami i wójt Zdzisławą Deniszczuk.

– Chcieliśmy poznać argumenty organu prowadzącego i stanowisko rodziców – mówi dyrektor Kwieciński.

Rodzice nadal liczą, że i ich szkoła pozostanie. Bo argument finansowy, na który powoływała się wójt, podejmując zamiar likwidacji placówek, nie ma – ich zdaniem – racji bytu, gdy likwidacja nie będzie dotyczyć także szkoły w Święcicy. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here