Kurs może zwiększyć szansę

Podczas naborów do pracy w służbach mundurowych o jedno miejsce konkuruje nawet kilkadziesiąt osób. Chełmski oddział OHP podpowiada kandydatom, jak zwiększyć swoją szansę.

 

Chętnych do pracy w służbach mundurowych nie brakuje. W lubelskiej policji w ubiegłym roku do obsadzenia było nieco ponad 200 etatów. Zgłosiło się blisko 1300 chętnych, z czego prawie 400 kobiet. W Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej w całym ubiegłym roku przyjęto 1665 podań o przyjęcie do służby. Kwalifikację z pozytywnym skutkiem zakończyło 110 kandydatów.
– Praca w mundurze to gwarancja stałej posady, pewne zarobki i możliwość doskonalenia zawodowego. Nie dziwi więc to, że młodzi ludzie szukają tam zatrudnienia – mówi Karolina Lalka-Sobczuk z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Chełmie i radzi, jak zwiększyć swoje szanse w boju o posadę w służbach mundurowych. – Kandydaci na bieżąco powinny śledzić strony internetowe formacji, albo pytać o oferty w konkretnych jednostkach.

Warto też się odpowiednio przygotować. Przyda się nie tylko świetna kondycja fizyczna, dobre wykształcenie, znajomość języków obcych, ale także dodatkowe umiejętności, za które dostaniemy klika punktów ekstra. Świetnym pomysłem na zwiększenie swoich szans jest Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy KPP, będący najbardziej zaawansowanym kursem z dziedziny ratownictwa medycznego dla osób bez wykształcenia medycznego. Osoba, która go ukończy zdobywa tytuł ratownika, a to daje dodatkowe punkty przy rekrutacji do służb mundurowych – zapewnia Lalka-Sobczuk.
Kurs dedykowany osobom pełnoletnim. Trwa 66 godzin, a jego koszt to ok. 600 zł. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Chełmie wszystkich zainteresowanych zaprasza do kontaktu – tel. nr 82 565 56 46. (opr. mg)