Kusili gimnazjalistów

Przed uczniami, którzy w tym roku kończą naukę w gimnazjach, trudna decyzja – wybór przyszłej szkoły. W jej podjęciu starała się ich wesprzeć społeczność I Liceum Ogólnokształcącego w Świdniku im. W. Broniewskiego, zapraszając do odwiedzenia szkoły w ramach Dnia Otwartego.


Ci, którzy skorzystali z tego zaproszenia i w miniony czwartek, 17 maja, zajrzeli do I LO, na brak atrakcji nie mogli narzekać. Mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności… chirurgiczne, degustować potrawy rodem z Anglii, Francji. Rosji i Niemiec, nauczyć się działań na dużych liczbach całkowitych. Mogli również odkrywać tajemnice geologii i optyki, wziąć udział w warsztatach z tutoringu i spróbować swoich sił, na ściance wspinaczkowej oraz w slacklin’e, czyli chodzeniu po taśmie zawieszonej kilkadziesiąt centymetrów nad ziemią.

Gimnazjaliści poznali także zasady indywidualnego wyboru przedmiotów na poziomie rozszerzonym i języków obcych oraz współpracy z uczelniami. Zajrzeli także do nowej hali sportowej. W tym roku I LO w Świdniku zamierza prowadzić rekrutację do pięciu klas: matematycznej, biologicznej, humanistycznej, językowo-menadżerskiej i sportowej. (w)