Kuśmierz dyrektorem

Waldemar Kuśmierz, były przewodniczący chełmskiej rady miasta, po blisko 10 latach wrócił do pracy w energetyce. Nieco ponad miesiąc temu został dyrektorem Biura Efektywności Energetycznej w PGE Dystrybucja S.A. w Lublinie. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że na kierownicze stanowisko może wrócić były pracodawca Kuśmierza, Mieczysław Nizio, były prezes ZKE Dystrybucja w Zamościu.

Waldemar Kuśmierz (PiS) w 2006 roku został szefem biura zarządu Zamojskiej Korporacji Energetycznej w Zamościu, a następnie wydzielonej z jej struktury społki ZKE Dystrybucja. Na to stanowisko powołał go ówczesny prezes ZKE, chełmianin Mieczysław Nizio, z którym Kuśmierz pracował w Chełmskich Liniach Autobusowych. Po utracie przez Prawo i Sprawiedliwość władzy w kraju, pracę w Korporacji najpierw stracił Nizio, a kilka miesięcy po nim zwolniono również Kuśmierza, który w tym czasie pełnił też funkcję przewodniczącego chełmskiej rady miasta .
Waldemar Kuśmierz przez ostatnie lata prowadził działalność gospodarczą – warsztat samochodowy. Po odzyskaniu władzy przez PiS głośno mówiło się o tym, że ma wrócić do pracy w energetyce. Nieco ponad miesiąc temu został zatrudniony na stanowisku dyrektora Biura Efektywności Energetycznej w PGE Dystrybucja S.A. w Lublinie. On sam nie chciał na ten temat nic mówić, bo jak stwierdził, w firmie obowiązują pewne procedury i wszelkich informacji mediom udziela wyłącznie rzecznik prasowy. Ten potwierdził jedynie zatrudnienie Kuśmierza.
Jak ustaliliśmy, w niedługim czasie do pracy w energetyce podobno ma też powrócić Mieczysław Nizio. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że najprawdopodobniej obejmie funkcję dyrektora Rejonu Energetycznego w Chełmie, który podlega zamojskiemu oddziałowi PGE Dystrybucja. Obecny dyrektor Rejonu, Dariusz Fornal, ma z kolei objąć kierownicze stanowisko w oddziale w Zamościu. (ps)