Kusocińskiego przed czasem?

Ulica Kusocińskiego połączy Świdnik z drogą ekspresową S17

Trwająca od zeszłego lata największa inwestycja drogowa w Świdniku – budowa ulicy Kusocińskiego – dobiega półmetka. Władze miasta zapowiadają, że jeśli prace nadal będą przebiegały w takim tempie, wszystko będzie gotowe przed terminem.


Budowa ulicy Kusocińskiego to największa inwestycja drogowa realizowana przez miasto Świdnik przy współudziale powiatu świdnickiego. Jej koszt to ok. 24 mln złotych, z czego 17 mln złotych pokryje unijna dotacja. Po zakończeniu budowy Świdnik zyska nowy dojazd do krajowej „siedemnastki” i lotniska.

Przetarg na wykonanie inwestycji wygrało Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Lublinie, które, jak na razie, zlecone prace realizuje szybciej niż przewidywał harmonogram. – Wykonane zostało już 45% robót drogowych – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza ds. inwestycji i rozwoju. – Jeśli nie pojawią się żadne przeszkody, możliwe, że budowa zakończy się już pod koniec tego roku, czyli przed terminem.

Dotąd powstał już zbiornik retencyjny i ułożono część asfaltu między ulicami Asnyka i Olimpijczyków, a w najbliższym czasie rozpoczną się roboty brukarskie.

Nowo powstająca ulica będzie miała 2,1 km długości, jezdnię o szerokości 7 metrów, 12 skrzyżowań i jedno rondo u zbiegu al. NSZZ „Solidarność” z ul. Modrzewskiego. Powstanie też 6 zatok autobusowych, chodnik i ścieżka rowerowa, oświetlenie, kanalizacja deszczowa, sanitarna i sieć wodociągową.

Droga formalnie należy do powiatu, ale starostwa nie stać było na tak wielką inwestycję, więc realizuje ją wspólnie z miastem, które wzięło na siebie główny ciężar kosztów i samą realizację, a powiat – koszty związane z wykupem działek pod inwestycję. JN

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here