Kuszą policję działkami

Jest szansa, że policja na dobre wróci do Siedliszcza. Przed tygodniem przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji oglądali nieruchomości, które burmistrz miasta chce przekazać pod budowę komisariatu.

 

Siedliszcze jest jedną z największych gmin w powiecie chełmskim. Leży przy drodze krajowej, przy której często dochodzi do wypadków. A nie ma własnego posterunku policji. Od kilku lat podlega komisariatowi w Rejowcu, który oprócz gmin Rejowiec i Rejowiec Fabryczny obejmuje również miasto Rejowiec Fabryczny. Po zmianie organizacyjnej i likwidacji posterunków w niektórych gminach w Siedliszczu został pusty budynek komisariatu. Przejęła go Agencja Mienia Wojskowego i sprzedała. Policja nie ma do czego wrócić. Dlatego burmistrz proponuje przekazanie działki pod budowę nowej siedziby.
– Dzięki interwencji pani poseł Beaty Mazurek widzę, że jest szansa na to, żeby policja do nas wróciła – mówi Hieronim Zonik, burmistrz Siedliszcza. – Dlatego jesteśmy gotowi przekazać komendzie nieodpłatnie działkę a nawet przygotować dokumentację budowy nowego posterunku.

Gmina podjęła już uchwałę w tej sprawie. A już dzień po spotkaniu z poseł Mazurek do Siedliszcza przyjechali przedstawiciele komendy wojewódzkiej oglądać działki. Jedna przy ul. Malinowej, druga – przy Leśnej. Nieruchomości obejrzeli też przedstawiciele chełmskiej komendy.
O przywrócenie komisariatu zabiegają też Wojsławice. (bf)