Kwiaty dla dzielnic

Fundacja Krajobrazy ogłosiła wyniki konkursu „Wspólnie posadźmy kwiaty dla pszczół”. Miododajne rośliny wyrosną w czterech lokalizacjach.


Kwietne łąki zostaną posadzone na terenach zielonych przy ulicach: Antoniego Szczerbowskiego, Pawła Parady i Ślężan. Na konkurs wpłynęło 20 zgłoszeń z którymi musiała zapoznać się komisja, przeprowadzając wizje terenowe. Rośliny nektaro- i pyłkodajne w zwycięskich miejscach zostaną posadzone na przełomie sierpnia i września tego roku. Projekt zostanie zrealizowany dzięki dofinansowaniu pochodzącym z konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.

W dzielnicy Szerokie rośliny pojawią się na trójkątnym trawniku znajdującym się na sięgaczu ulicy Ślężan w pobliżu zabudowań o numerach 37-45. Mieszkańcy od dawna bezskutecznie zwracali się do ZDiM z prośbą o nasadzenia bylin i kwiatów na trawy znajdującej się na ich ulicy. Teraz, przed domami, będą mieli kwietną łąkę, a w konkursowym zgłoszeniu zadeklarowali, że sami zadbają o zieleń na tym terenie.

Na Konstantynowie ukwiecona zostanie niewielka uliczka Pawła Parady. Mieszkańcy chcą w pobliżu postawić domki dla owadów, które przyciągnęłyby i zwiększyły liczbę zapylających owadów.

Piękniej będzie także w śródmieściu, przy ul. A. Szczerbowskiego w pasie zieleni przy bloku nr 13. Dodatkowym pomysłem sąsiadów ze Szczerbowskiego jest zainwestowanie w trzy ule dla pszczół, ławeczki i domek dla kotów. (EM.K.)