„La Dolce Vita” w Lublinie

„La Dolce Vita”, koncert najsłynniejszych włoskich piosenek, 23 listopada usłyszymy w Lublinie

Włoskie, ponadczasowe hity zabrzmią 23 listopada 2018 r. o godz. 18 w sali Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (ul. Akademicka 15). Jest więc niespotykana okazja, by znów usłyszeć nostalgiczne „Nie płacz kiedy odjadę” czy „Tornero”…


„La Dolce Vita” to recital najsłynniejszych włoskich piosenek w autorskiej interpretacji Nicoli Palladiniego – musicalowego aktora z Rzymu. Artysta śpiewa je z towarzyszeniem zespołu muzycznego – wybitnych profesjonalistów, a ich koncert stanowi podróż przez historię włoskiej piosenki. Usłyszymy utwory dobrze znane polskiemu odbiorcy, szlagiery takie jak: „Azzurro”, „Marina”, „Volare”, ”O sole mio”, „L’Italiano”, „Love in Portofino”, „Tu vuo fa l’Americano”.

Lubelska publiczność zapewne świetnie pamięta Palladiniego, który wystąpił w noc sylwestrową 2017/2018 z żywiołowo przyjętym programem „Ciao-Ciao Bambina”.

Co o nim wiemy? Ukończył Musical Theatre Academy w Rzymie, studiował też aktorstwo w Konstant Lee Studio. Karierę rozpoczął w musicalu „The Rocky Horror Show” (w roli Riff Raff). Później występował w licznych musicalach na terenie Włoch, m.in. „Welcome to the Machine” The Pink Floyd, „Alicja w Krainie Czarów”, „Across the Universe”, „Marcelino, chleb i wino”, oraz słynnym „Grease”, także w roli Apostoła w światowej premierze spektaklu „Maria z Nazaretu” w salach Watykanu.

W 2011 roku Nicola Palladini debiutował na polskiej scenie rolą Mistrz Ceremonii w musicalu „Cabaret” (reż. Andrzej Marczewski) w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku. Rok później w Teatrze Muzycznym w Poznaniu wystąpił w musicalu „Kiss Me, Kate” również kreując głównego bohatera, a w 2013 roku zagrał rolę Saszy w inscenizacji „Skrzypka na dachu” – Teatr Powszechny w Radomiu oraz Heroda w „Betlejem Polskim” Lucjana Rydla na deskach Teatru Małego w Tychach.

W tym samym czasie wykreował słynMarino Mariniego w spektaklu „Ciao-Ciao Bambina”. Od października 2014 roku można go oglądać w Teatrze Muzycznym w Łodzi w podwójnej roli Judasza i Heroda w inscenizacji słynnego musicalu „Jesus Christ Superstar”. W sumie zagrał w ponad 120 spektaklach.

Ceny biletów na koncert: 20/30/40/50/60 zł. Można je nabyć na KupBilecik oraz portalu ewejsciowki.pl. Rezerwacje miejsc pod adresem: artbiz@artbiz.eu, tel. 572 229 519. Dla większych grup widzów przewidziano atrakcyjne rabaty.

– To jedyna okazja by znów usłyszeć ponadczasowe przeboje, jak: „Mambo Italiano”, „Buonasera Signorina”, „Quando, quando”, „Arrivederci Roma”, „Ciao-Ciao Bambina”, ale też późniejsze hity: „Parole Parole”, „Mamma Maria” i „Baila Morena” – przypomina Krzysztof Kutarski, organizator koncertu z Fundacji Rozwoju Kultury ArtBiz w Lublinie. I przeznacza 4 podwójne wejściówki dla naszych czytelników.

By otrzymać jedną z nich, wystarczy w najbliższą środę, tj. 7 listopada, dokładnie o godz. 12.00 zadzwonić pod nasz redakcyjny numer telefonu 691 170 170. Powodzenia.

Marek Rybołowicz