Łącznik dostaną piorunem

Łącznik umożliwiający wjazd z al. Solidarności w ulicę Jaworową ma być gotowy za kilka tygodni

Kilka miesięcy temu mieszkańcy Jaworowej prosili o budowę kilkunastometrowego odcinka drogi, który połączy ich ulicę z wybudowaną niedawno al. NSZZ „Solidarność” znacznie skracając i usprawniając wyjazd z ich osiedla. Miasto zapowiedziało, że weźmie ich głosy pod uwagę, ale od słów do czynów przeszło szybciej niż ktokolwiek mógł się spodziewać. Łącznik jest już w budowie.


Z końcem ubiegłego roku sfinalizowana została jedna z ważniejszych świdnickich inwestycji drogowych ostatnich lat, czyli budowa drugiego etapu al. Solidarności, stanowiącej południową, małą obwodnicę miasta. Kiedy prace dobiegały końca mieszkańcy pobliskich bloków zwrócili uwagę, że dobrze by było, gdyby nową ulicę połączyć z ulicą Jaworową. By tak się stało wystarczy wybudować króciutki łącznik.

– Obecnie jedyny wjazd na osiedle przy Jaworowej prowadzi przez ulicę Klonową, pomimo że nasze bloki zlokalizowane są kilkanaście metrów od al. Solidarności. Budowa łącznika pozwoli na rozładowanie ruchu prowadzącego z Solidarności na osiedle Brzeziny II, ponieważ miejsce to stanie się najkrótszą drogą łączącą osiedle z al. Solidarności oraz ominięcie kłopotliwego wjazdu z ul. Klonowej w stronę Kusocińskiego, co usprawni ruch i poprawi bezpieczeństwo – argumentowali mieszkańcy, a za pośrednictwem radnego Marcina Magiera (klub radnych burmistrza) zwrócili się do władz miasta z prośbą o uwzględnienie w tegorocznym budżecie potrzeby budowy połączenie al. Solidarności bezpośrednio z ul. Jaworową.

Władze miasta przyznały, że argumenty mieszkańców są słuszne i zapewniały, że wezmą je pod uwagę. – Znamy ten temat, bo mieszkańcy zgłosili nam już taką potrzebę. Będziemy pracować nad tym, aby włączyć tę drogę do al. Solidarności. Zamierzamy się tym zająć w przyszłym roku – mówił nam na początku roku wiceburmistrz Marcin Dmowski.

Okazuje się, że mieszkańcy nie będą musieli czekać do przyszłego roku. W ubiegłym tygodniu na łączniku Jaworowej i al. Solidarności pracował już ciężki sprzęt.

Jak usłyszeliśmy w Ratuszu, ten niewielki odcinek został ujęty w dodatkowym zakresie prac, związanych z utwardzaniem dróg gruntowych. Obecnie trwają prace związane z przygotowaniem podłoża, a niebawem powinien pojawić się także asfalt. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here