„Laluś” patronem już oficjalnie

– Na uroczystość nadania ośrodkowi im. Józefa Franczaka ps. „Laluś” przybyło wielu oficjeli, a krzesła dla mieszkańców pozostały puste, co świadczyć może, że upominając się o mniej kontrowersyjnego patrona dla placówki, mieliśmy rację – skomentowała zdjęcia zamieszczone na stronie powiatu opozycja

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kozicach Dolnych już oficjalnie nosi imię sierżanta Józefa Franczaka ps. „Laluś”. Uroczystości związane z nadaniem szkole patrona odbyły się w poniedziałek, 13 czerwca. Niektórzy mieszkańcy powiatu wciąż podnoszą jednak, że placówka mogła ustanowić patronem kogoś innego.

Pogoda dopisała więc uroczystości związane z nadaniem patrona odbyły się na świeżym powietrzu. Udział w nich wzięli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, w tym ministrowie Przemysław Czarnek i Artur Soboń, starosta świdnicki Łukasz Reszka, burmistrz Świdnika Waldemar Jakson, przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej, pedagodzy i osoby związane z ośrodkiem. Uroczystości zainaugurowała polowa msza święta, później przyszła kolej na wystąpienia zaproszonych gości i część artystyczną przygotowaną przez uczniów i nauczycieli ośrodka.

– Gromadzimy się dzisiaj nie tylko, aby uroczyście i z wielką powagą nadać imię placówce oświatowej w Kozicach Dolnych, ale przede wszystkim, aby nareszcie, z godnością i honorami uczcić ostatniego niezłomnego sierżanta Józefa Franczaka ps. „Laluś”. Proszę przyjąć na swoje ręce słowa uznania dla całej społeczności szkoły, nauczycieli, uczniów i rodziców. Jestem pełen uznania za pani determinację i zaangażowanie w procesie nadania szkole imienia tego wielkiego bohatera– mówił starosta Ł. Reszka.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kozicach Dolnych istnieje już od 40 lat. Zajmuje się edukacją, terapią dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem. Zapewnia pobyt w internacie lub dojazd na zajęcia.

(w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here