Łaszą się do PiS

Marzanna Jakuta, polonistka z I LO w Chełmie, kandydująca w ostatnich wyborach z listy PiS do rady miasta, wygrała konkurs na dyrektora Zespołu Szkół w Wierzbicy. To, że Deniszczukom coraz bliżej do rządzącej partii, wiadomo nie od dziś. Podobnie jak to, że mają na pieńku z władzami PSL w województwie. Ciekawe kiedy podlizywanie się rządzącej partii zacznie przeszkadzać też szeregowym ludowcom?

Zdzisława Deniszczuk, wójt Wierzbicy i szefowa gminnego koła PSL, przez dwa tygodnie unikała odpowiedzi na pytanie, ile osób złożyło dokumenty w konkursie na dyrektora Zespołu Szkół w Wierzbicy. A wcześniej skutecznie odstraszyła od startu w konkursie potencjalnych chętnych z miejscowego grona pedagogicznego.

Po tym, jak niezaproszona wparowała na radę pedagogiczną i rugała nauczycieli, jednoznacznie dając do zrozumienia, że nie widzi wśród nich nikogo, z kim mogłaby współpracować jako dyrektorem szkoły, rzeczywiście nikt nie zdecydował się na start. A już wcześniej mówiło się, że dokumenty złoży polonistka z I LO w Chełmie, Marzanna Jakuta, która w ostatnich wyborach samorządowych startowała z listy PiS do rady miasta w Chełmie.

M. Jakuta, nie umniejszając jej kompetencjom, jako jedyna kandydatka okazała się oczywiście bezkonkurencyjna i zostanie dyrektorem. A nauczyciele i mieszkańcy zastanawiają się czy to już znak, że Zdzisława Deniszczuk, podobnie jak jej mąż – szef powiatowego PSL, już całkiem odwróciła się od swojej macierzystej partii?

Przeciwnicy Deniszczuków w PSL twierdzą, że hołubią oni PiS sprytnie i bardzo dla siebie interesownie. Starosta – by zapewnić sobie stołek w powiecie, a wójt – by mieć otwartą drogę do startu z listy tej partii w kolejnych wyborach, być może w przyszłości nawet parlamentarnych.

Deniszczukowie łaszą się do PiS na imprezach, zatrudniają działaczy tej partii w powiecie, swoim mówiąc, że taki jest wymóg bycia w koalicji. To wzmacnianie PiS mocno uwiera władze wojewódzkie PSL. Ciekawe kiedy zacznie też przeszkadzać też lokalnym działaczom partii? Niejeden już czuje, że poszedł w odstawkę… (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here