Lataj za darmo i zwiedzaj cały świat

Dzięki symulatorowi możemy m.in. przelecieć pod mostem Golden Gate w San Francisco

Fort William w Szkocji, Mount Everest, Singapur, norweskie fiordy, San Francisco, Tokio, Paryż, a nawet więzienie na wyspie Alcatraz – te i wiele innych miejsc można odwiedzić nie ruszając się ze Świdnika. Takie możliwości daje symulator lotniczy, który prawie od roku zupełnie za darmo udostępnia Strefa Historii Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku.

Symulator lotniczy, który powstał w Strefie Historii (Galeria Venus, ul. Wyszyńskiego 17) to jeden z projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego. W bazie urządzenia znajduje się 49 rodzajów samolotów i tysiące lokalizacji z całego świata. Symulator daje też możliwość odbywania tzw. lotów zapoznawczych, dzięki którym możemy wirtualnie pozwiedzać różne zakątki świata. Jest ich coraz więcej, bo ostatnio baza symulatora została rozszerzona o kolejne lokalizacje lotów zapoznawczych.

– Sukcesywnie powiększamy ofertę naszych „linii”, ponieważ widzimy, że zainteresowanie tym sposobem spędzenia czasu jest coraz większe. „Latają” z nami mieszkańcy miasta, ale zdarzają się osoby z całej Polski. My zaś cieszymy się, że to ciekawa inicjatywa, dzięki której szerzej słychać o naszej Strefie Historii. Poza tym warto tu przyjść i zapoznać się, chociażby z historią motocykla WSK – zachęca Adam Żurek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury.

Aktualnie w symulatorze działającym w strefie Historii MOK mamy do dyspozycji trzydzieści miejsc, które możemy zwiedzić z lotu ptaka i obejrzeć je ze wszystkimi szczegółami i architekturą. Wycieczkę odbywamy niewymagającym dużych umiejętności, samolotem turystycznym. W dodatku zupełnie za darmo.

– Daje to możliwość dokładnego zwiedzania wybranych miejsc. Przykładowo lecimy do Paryża i oglądamy Katedrę Notre-Dame, wieżę Eiffla, Pałac Luksemburski czy Luwr. Wszystkie te miejsca są dokładnie, ze szczegółami odwzorowane, a obraz jest odtwarzany w jakości 4K. Dzięki temu odbywamy relaksującą, podniebną wycieczkę – tłumaczy Andrzej Misiurski ze Strefy Historii.

Loty zapoznawcze, to zaledwie niewielki procent możliwości, jakie oferuje symulator lotów. Pozwala on na lot z praktycznie każdego lotniska na świecie, przy dowolnej pogodzie i porze dnia. Możemy też latać w czasie rzeczywistym i aktualnie panującej pogodzie w danym miejscu.

Loty symulatorem są bezpłatne. Można z niego korzystać we wtorki, środy oraz soboty. Zapisy prowadzone są na stronie Strefy Historii www.mok.swidnik.pl/strefa-historii/symulator-lotow. Wystarczy wybrać interesujący nas dzień i godzinę, a następnie podać swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail. (opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here