Łatają i połatać nie mogą…

Nie wszystkie dziury na miejskich drogach zostały połatane, mimo że drogowcy z tym problemem mieli uporać się w ciągu miesiąca. Na wielu ulicach wciąż są wyrwy, które skutkują uszkodzeniem samochodu. Dyrektor ZDM Krzysztof Tomasik zapewnia, że ekipy remontowe niebawem na nie dotrą.

– Na ul. Jedność dziury w jezdni uniemożliwiają płynną komunikację – skarży się nasz Czytelnik. – Po deszczach, gdy tworzą się kałuże, pod wodą dziur nie widać. Kierowcy w nie wjeżdżają i niszczą zawieszenie w samochodach.
Podobnie jest na ul. Różanej, nieopodal skrzyżowania z ul. Kochanowskiego. Pod kałużami są niewidoczne dla kierowców dziury. Wiele do życzenia pozostawia też odcinek ul. Metalowej od przejazdu kolejowego do ul. Ogrodowej. Mimo że drogowcy połatali dziury, komfort jazdy po tej drodze jest daleki od ideału. Odcinek wymaga całkowitej wymiany nawierzchni asfaltowej. Podobnie jest z ul. Sybiraków. Co prawda ubytki w jezdni kilka tygodni temu zostały naprawione, ale gołym okiem widać, że na długo to nie wystarczy. Nadal fatalnie jeździ się ul. Ceramiczną w kierunku Horodyszcza. Po deszczach wielu kierowców przejeżdża przez… ścieżkę rowerową.
Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich, zapewnia, że ekipy budowlane dotrą na każdą ulicę, gdzie są jeszcze dziury. – Zrobiliśmy objazd całego miasta i wiemy, gdzie trzeba jeszcze naprawić ubytki – podkreśla Tomasik. – Na tej liście jest na pewno ul. Jedność, będziemy również na ul. Rusałki. Co do Ceramicznej, w tym roku planujemy pierwszy etap budowy odwodnienia tej ulicy. Powstanie separator, a w kolejnych latach będziemy budować kanalizację burzową i dopiero wtedy możemy mówić o wymianie nawierzchni asfaltowej. Jeśli chodzi o ul. Metalową, wymaga ona wykonania podbudowy, bo tam jej nie ma. Najpierw jednak trzeba sprawdzić stan prawny gruntów, czy wszystkie, które znajdują się w pasie drogowym, należą do miasta. Na Jedność mamy dokumentację techniczną. Z odwodnieniem przebudowa ulicy według kosztorysu może pochłonąć nawet 4 mln zł – dodaje dyrektor ZDM. (ptr)