„Latający Balonik” uwięziony między straganami

Dojście do sklepu „Latający Balonik” skutecznie utrudniają rozstawiane przez weekendowych handlowców stragany

Właściciele niektórych sklepów przy ul. Targowej w Świdniku skarżą się, że handlujący na miejskim targowisku zastawiają wejścia do ich lokali. Problem dotyczy głównie dni handlowych. O interwencję w tej sprawie zwrócił się do Ratusza radny Marcin Magier, który proponuje instalację w tym miejscu składanych słupków.


Jak mówi radny, o pomoc w tej sprawie zwrócili się do niego właściciele sklepu „Latający Balonik”, który mieści się przy Targowej. W każdą sobotę wejście do tego i kilku innych pobliskich sklepów jest zastawiane przez stragany i auta osób, które handlują na świdnickim targu.

– Sytuacja ta znacznie utrudnia wejście do sklepu klientom, a w skrajnych sytuacjach nawet uniemożliwia. Powoduje to również brak możliwości przyjęcia zaopatrzenia – mówi radny Marcin Magier (klub radnych burmistrza).

Jego zdaniem pomocne w rozwiązaniu tej sytuacji mogłoby być zamontowanie składanych zapór parkingowych na podjeździe do sklepu oraz mieszczącej się w tym samym budynku przychodni weterynaryjnej.

Urząd Miasta zapewnia nas, że przyjrzy się tej sprawie.

– Przede wszystkim uczulimy Straż Miejską, aby częściej kontrolowała to miejsce i pilnowała, aby takie sytuacje się nie powtarzały. Sprawdzimy również czy montaż takich słupków wchodzi w grę – usłyszeliśmy w Ratuszu. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here