Łatanie Racławickiej

Jedna z głównych arterii Świdnika przeszła w minionym tygodniu bieżący remont. Przedstawiciele powiatu nie ukrywają jednak, że zniszczonej ulicy potrzebna jest gruntowna przebudowa.
Pracownicy drogowi rozpoczęli prace na ul. Racławickiej w ostatnich dniach czerwca. Poprawiali jej nawierzchnię również w minionym tygodniu. – Prace zostały wykonane w ramach bieżącego utrzymania dróg – mówi Waldemar Białowąs, wicestarosta świdnicki. – Objęły wykonanie odnowy nawierzchni przez sfrezowanie i ułożenie nowej bitumicznej warstwy jezdni.
Największe nierówności na ul. Racławickiej zostały załatane, ale przedstawiciele powiatu nie kryją, że ulica wymaga kompleksowej przebudowy. – Prace naprawcze jezdni oczywiście były potrzebne, ale najlepszym rozwiązaniem byłby całościowy remont – mówi Dariusz Kołodziejczyk, starosta świdnicki. – Do takiej inwestycji będziemy się przymierzać. Być może uda się na nią uzyskać dofinansowanie z rządowego Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Liczymy w tym względzie na pomoc ze strony miasta, bo umożliwi to nam zdobycie większej ilości punktów.
Przedstawiciele powiatu nie obiecują jednak, że przebudowa ruszy w najbliższej przyszłości. – Raczej będziemy się przymierzać do złożenia wniosku do przyszłorocznej edycji programu – mówi starosta świdnicki.
Przy okazji inwestycji ma zostać również przebudowane skrzyżowanie ulicy Racławickiej z Głogową i Kosynierów. W planach jest budowa w tym miejscu ronda. Przedstawiciele powiatu równocześnie chcą również zająć się ul. Krępiecką, która łączy się z ul. Racławicką. Na stan jej nawierzchni mieszkańcy i radni narzekają już od dawna. Władze powiatu czekają z jej remontem, ponieważ w ul. Krępieckiej ma zostać wybudowana część kolektora wód deszczowych. (kal)