Latarnia pośrodku parkingu

Jak zapewnia Urząd Miasta ta latarnia niebawem przeniesiona zostanie poza parking

Mieszkańców świeżo odnowionej ulicy Witosa niepokoi umiejscowienie niektórych latarni – te znajdują się na przykład na środku parkingu. Miasto tłumaczy, że niebawem zostaną usunięte.


– Czy to tak już na stałe? – pytają mieszkańcy ulicy Witosa, wskazując latarnię stojącą pośrodku miejsca parkingowego.

Uwagę na ten problem w jednej z ostatnich interpelacji do burmistrza zwrócił też radny Marcin Magier (klub burmistrza Waldemara Jaksona).

– Część lamp znajduje się na miejscach postojowych – uniemożliwiając korzystanie z parkingu, inne „wyrastają” ze środka chodnika utrudniając tym samym swobodne korzystanie z tego szlaku komunikacji – pomimo, iż okoliczny teren zielony umożliwia instalację latarni na jego obszarze. Proszę o informację, jaka jest przyczyna instalacji oświetlenia w tak przypadkowych miejscach. Czy jest to już ostateczna lokalizacja punktów świetlnych? Czy oświetlenie jest pozostałością po starej ulicy i zostanie docelowo przeniesione? – pyta radny

– Prace związane z przebudową ul. Witosa są na finiszu, ale pamiętajmy, że ulica wciąż nie jest jeszcze do końca otwarta i odebrana. Latarnia, która stoi pośrodku miejsca postojowego oczywiście zostanie przeniesiona na teren zielony, tak, jak to było zaplanowane od początku. Nie pozwolilibyśmy wykonawcy zostawić tego w ten sposób – informuje Ratusz. (w)