Lato bez cellulitu

Cellulit znany jest kobietom na całym świecie. Niektóre nie doświadczają go nigdy, inne już w wieku nastoletnim mają z nim problem. Według najnowszych badań ponad 90 proc. mieszkanek krajów cywilizowanych ma pomarańczową skórkę. I to bez względu na tuszę czy wiek. Cellulit mają kobiety i otyłe, i bardzo szczupłe.

Jest wiele sposobów walki z pomarańczową skórką. Są skuteczne, jeśli są stosowane jednocześnie i systematycznie. Tajemnica sukcesu w walce ze skórką pomarańczową tkwi w wytrwałości i zmianie trybu życia. Jeśli chcesz się pozbyć cellulitu działaj zdecydowanie i systematycznie. Możesz stosować kremy na cellulit, dietę, ruch i masaż antycellulitowy. Najlepsze efekty dadzą jednak profesjonalne zabiegi. Innowacyjną metodą w walce z cellulitem jest masaż za pomocą głowicy fali uderzeniowej.

Jak wygląda zabieg?

Fala uderzeniowa wytwarzana jest za pomocą urządzenia pneumatycznego. Przyłożona do skóry głowica przekazuje tkankom drgania mechaniczne, zaś powstała w tkance fala wywołuje różne zjawiska biofizyczne – wzrost metabolizmu i odżywienia miejsc poddanych zabiegowi. Podczas zabiegu pacjent nie odczuwa bólu, lecz silny bodziec uderzeniowy, który nie powoduje dyskomfortu.
Zabiegowi można poddać okolicę, na której znajduje się warstwa tkanki tłuszczowej o grubości minimum 2 cm. Na dwa dni przed zabiegiem i przez dwa dni po nim należy pić co najmniej dwa litry wody dziennie, co wspomoże metabolizm tłuszczu.

Już po pierwszym zabiegu skóra staje się gładsza, bardziej sprężysta i jędrna. Po kilku zabiegach cellulit jest wyraźnie zredukowany. Widać także jak zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej w obszarze, z którym mamy problem. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, nieinwazyjny oraz bezbolesny. Seria zabiegów jest idealnym uzupełnieniem diety odchudzającej – pozwala uniknąć efektu obwisłej skóry i poprawia jej napięcie. Wszystkie panie pragnące przygotować ciało na nadchodzący sezon letni i pozbyć się cellulitu zapraszamy do Centrum Rehabilitacji Medycznej Fizjo-Med. Pracujemy na najnowocześniejszym sprzęcie niemieckiej firmy Zimmer.