Lato w Świdniku pełne atrakcji

Zajęcia plastyczne, sportowe, zabawy, wycieczki do ciekawych miejsc to tylko nieliczne z atrakcji, jakie dla uczestników tegorocznej edycji „Lata w mieście” przygotowało Miejskie Centrum Kultury w Świdniku. W sumie w akcji weźmie udział 180 dzieci.


– Można powiedzieć, że jesteśmy na półmetku „Lata w mieście” – mówi Aneta Komsta z MOK. – Dwa turnusy są już za nami, a kolejne dwa przed nami. Staraliśmy się, aby program akcji był bogaty i różnorodny. Byliśmy m.in. w Muzeum Minerałów, Skamieniałości i Meteorytów „Młyn Hipolit”, w „Magicznych Ogrodach” pod Janowcem czy parku trampolin w Lublinie. Dzieci miały też okazję „od kuchni” poznać stadion Avii Świdnik i doskonalić umiejętności piłkarskie pod okiem klubowych trenerów.
Alternatywę dla wakacyjnej nudy przygotowało również Miejskie Centrum Profilaktyki w Świdniku. Placówka zorganizowała dwa turnusy półkolonii skierowane do dzieci w wieku 7-12 lat. Łącznie udział w nich weźmie 38 dzieci.
– Nasi wychowawcy zadbali, aby program półkolonii był atrakcyjny i przygotowany tak, aby każdy uczestnik mógł w nim znaleźć coś dla siebie. By ułatwić dzieciom zapoznawanie się, półkolonie rozpoczęto od gier i zabaw integracyjnych. Kolejne dni były wypełnione zabawami ruchowymi i rozgrywkami sportowymi, takimi jak np. kręgle czy bilard. Nie zabrakło także cieszących się dużą popularnością konkursów „Top model” i „Mam Talent”. Stałym elementem spotkań były zajęcia plastyczne oraz „Wakacyjne kino bajkowe” podczas którego prezentowano dzieciom popularne filmy i bajki. Na zakończenie półkolonii wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek – mówi Ewa Kossowska, szefowa MCP w Świdniku.
Na tym nie koniec. Placówka zorganizowała także kolonie letnie w Dziwnówku. Nad Morzem Bałtyckim przez ponad tydzień wypoczywało 43 dzieci. Nie było czasu na nudę. Uczestnicy kolonii odwiedzili m.in. Rewal, Międzyzdroje i Świnoujście. Mimo kapryśnej pogody zażyli też kąpieli w morzu. Była też wycieczka do aquaparku w Pogorzelicy, sportowa olimpiada i liczne konkursy.
Do odwiedzania w wakacje zachęcają także niektóre szkoły. Do 28 lipca (później obiekt będzie w remoncie) młodzi świdniczanie mogą korzystać z basenu przy Zespole Szkół nr 2 (godziny wejścia: 10, 11, 12, 13 i po południu 17, 18, 19, 20). Zewnętrzne obiekty sportowe – boiska i korty – będą otwarte przez całe wakacje w godz. 12-21. Od poniedziałku do piątku w godz. 8-21 oraz w soboty i niedziele, w godz. 15-21 otwarte są również boiska przy SP nr 7. (w)