Lato w mieście czeka

Pierwszy turnus właśnie się zakończył, ale nic straconego. Ci, którzy chcieliby skorzystać, mają szansę, bo na sierpień są jeszcze wolne miejsca. Mowa o półkoloniach organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku. I choć program jak co roku jest ciekawy, w te wakacje zainteresowanie „Latem w mieście” jest wyraźnie mniejsze. Zapewne przez obawy przed koronawirusem.


Wycieczki do Lublina, wizyta na Farmie Wróblówka i w Parku Miniatur w Rąblowie, mini zoo, przejażdżki konno, warsztaty garncarskie, projekcje filmów, wyjścia na basen – m.in. takie atrakcje czekają na najmłodszych świdniczan w ramach akcji „Lato w mieście” organizowanej jak co roku przez Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku. W tym roku, zamiast dwóch turnusów, zaplanowano trzy.

Ma to związek z sytuacją epidemiczną. Zgodnie z „covidowymi” wytycznymi grupy muszą być mniej liczne, stąd pomysł na dodatkową grupę. Pierwszy turnus właśnie się zakończył. Kolejne dwa zaplanowano na sierpień. Wciąż są na nie wolne miejsca. Być może wynika to z tego, że w tym roku z uwagi na pandemię, zainteresowanie taką formą spędzania wakacji jest mniejsze.

– Jeśli chodzi o pierwszy turnus, ten lipcowy, to karty zgłoszeniowe rozeszły się błyskawicznie, ale na dwa sierpniowe turnusy, mamy jeszcze wolne miejsca, co jest precedensem w porównaniu z latami ubiegłymi. Zazwyczaj karty zgłoszeniowe były rozdysponowane w przeciągu 10 minut od momentu startu zapisów. Teraz mamy jeszcze trochę wolnych miejsc, co by mogło wskazywać, że ludzie rzeczywiście są bardziej ostrożni – przyznaje Ewa Jaśkowiak z MOK w Świdniku.

Pracownicy MOK-u zapewniają, że wszystkie zajęcia, wyjścia i wyjazdy odbywają się zgodnie z sanitarnymi wytycznymi. – Podpieramy się przepisami dla organizatorów wypoczynku i wszystkie te wytyczne spełniamy. Dzieci dezynfekują ręce, mają mierzoną temperaturę przy wejściu; niektóre, zwłaszcza na starcie zajęć noszą maseczki, choć nie jest to obowiązkowe. Przed każdym wyjazdem odkażany jest też autokar – mówi E. Jaśkowiak.

Akcja „Lato w mieście” jest skierowana do dzieci w wieku od 6 do 12 lat mieszkających w Świdniku. Koszt uczestnictwa w półkoloniach to 200 zł. W tej kwocie zawarte są wszystkie wejściówki, transport i ubezpieczenie.

– Myślę, że w porównaniu z innymi ośrodkami i biorąc pod uwagę program, ta cena jest atrakcyjna. Program „Lata w mieście” jest naprawdę ciekawy. Dzieci bawią się, miło spędzają czas, mają kontakt z przyrodą, a przy okazji mogą się czegoś nauczyć – dodaje Ewa Jaśkowiak.

Szczegółowe informacje w sprawie zapisów można znaleźć na stronie mok.swidnik.pl. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here