Laureat z Jagiełły

Maciej Cieśliński, uczeń trzeciej klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Jagiełły w Krasnymstawie, został laureatem X Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim. Zajął drugie miejsce w kategorii esej.

Uroczysta gala odbyła się w Białymstoku. Tegoroczne konkursowe zadanie polegało na odniesieniu się do jednego z cytatów Romana Dmowskiego. Maciej Cieśliński z klasy 3BP pod merytoryczną opieką nauczycielki historii Sylwii Wójcik-Wilkołazkiej, przygotował docenioną przez jury pisemną wypowiedź prezentującą jego punkt widzenia na konkursowy temat.

Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, a poza tym dla uświetnienia jubileuszowej edycji uczestniczyli także w spektaklu teatralnym „Dzieci z naszego podwórka” oraz zorganizowanej specjalnie na tę okoliczność konferencji naukowej, której efektem będzie publikacja książkowa. Drugiego dnia gali uczestnicy przenieśli się do Drozdowa na kolejny panel dyskusyjny oraz zwiedzanie miejsca, w którym Roman Dmowski spędził swoje ostatnie chwile życia. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here