Laury mleczne rozdane

W środę, 13 marca, w Lubelskim Centrum Konferencyjnym po raz pierwszy zorganizowano Lubelskie Laury Mleczne. W tak ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie, której dostawcy zostali wyróżnieni w kilku kategoriach.

– To było święto hodowców. Takie wydarzenie świadczy o tym, że Lubelszczyzna mlekiem stoi i mamy się czym chwalić. To, co osiągnął nasz region, oraz nasi dostawcy, pan Stachowicz i państwo Dusznikowie, jest czymś niezwykłym. To jest mistrzostwo świata! – nie krył zadowolenia Tadeusz Badach, prezes OSM Krasnystaw.

Wspomniani państwo Małgorzata i Leszek Dusznikowie zajęli pierwsze miejsce w rankingu najlepszych hodowców w kraju. – Taka nagroda niezwykle mobilizuje do dalszej pracy. To dla nas ogromne wyróżnienie i motywacja. O większą wydajność będzie ciężko, ale być może powiększymy hodowlę – przyznał laureat.

Gala została zorganizowana przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka pod patronatem marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego. Zaproszeni goście mogli posmakować regionalnych produktów, w tym tych z Krasnegostawu, stoisko OSM cieszyło się niemałym zainteresowaniem. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here