Ławeczka inna niż wszystkie

Specjalna ławeczka do karmienia i przewijania dzieci stanęła na skwerze przy ulicy Betonowej

Specjalna ławeczka do karmienia i przewijania dzieci pojawiła się na skwerze przy ulicy Betonowej w dzielnicy Za Cukrownią.


– To pierwsza taka ławeczka w Lublinie. Byłam inicjatorką tego pomysłu w naszym mieście i udało mi się doprowadzić go do realizacji – relacjonuje na Facebooku Lidia Kasprzak-Chachaj, przewodnicząca zarządu dzielnicy Za Cukrownią.

Ławeczka pojawiła się na skwerze przy ulicy Betonowej i została sfinansowana z rezerwy celowej dzielnicy na 2020 rok. – Ogromna tutaj zasługa Rady Dzielnicy Za Cukrownią, której członkowie poparli mój pomysł – przyznaje L. Kasprzak-Chachaj.

Skąd wziął się pomysł? – Specjalne miejsca do przewijania i karmienia dzieci powstają w galeriach, ale dalej jest z tym problem w przestrzeni publicznej – tłumaczy przewodnicząca zarządu dzielnicy.

L. Kasprzak-Chachaj ma nadzieję, że podobne ławeczki powstaną w innych częściach Lublina. – Dobrym rozwiązaniem będzie też tegoroczny budżet obywatelski, gdzie zgłosiłam projekt utworzenia takiej ławeczki w każdej dzielnicy miasta Lublin. Będzie można zagłosować już na jesieni – dodaje L. Kasprzak-Chachaj. GR